Technomorous

Periférie

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Jelikož se moje vlastní periférie necítí kvůli častému nošení našeho koblížka v úplné pohodě, rozhodl jsem se po letech vyměnit periférie počítačové, abych alespoň poněkud zmírnil své utrpení. S tím, za co bych je rád vyměnil, ovšem nemám pražádné zkušenosti a tak jsem se rozhodl tímto příspěvkem poptat ve veřejném prostoru. Když jsem se tu dobral hned dvou dobrých textových editorů, je možné, že se i dozvím, jakou klávesnici a trackball bych si měl koupit.

Klávesnice
Prakticky odjakživa jsem u počítače měl jen velmi laciné membránovky, navíc jsem před několika lety podlehl chiclet módě a jak klávesnice v práci tak doma mají jen velmi nízký zdvih a hranatá placatá tlačítka. Teď už několik měsíců pozoruju, že klouby na prstech protestují a ocenily by něco s podstatně vyšším zdvihem. Když už budu klávesnici měnit, proč tedy nepořídit něco s mechanickými spínači?

Potíž je, že mechanických klávesnic jsou desítky či stovky, liší se zásadně v konstrukci spínačů a já se v tom opravdu vůbec nevyznám. Vím jistě, že nechci herní klávesnici se stovkou dalších multimediálních kláves navíc. Když nebude svítit, ještě lépe. Takže co vybrat?

Trackball
Vytahané ruce jsou nejvíc cítit pri práci s myší. Prozatím střídám levou a pravou ruku a myš často měním za velký touchpad od Wacomu, je to ale pomoc jen částečná a tudíž dočasná. Jediná periferie, kde ruka zůstává v klidu a kurzor je ovládán jen prsty, je trackball.

Trackbally se liší převážně tím, zda se koule ovládá palcem, nebo jinými prsty. Osobně mi přijde ten palcový od pohledu pohodlnější ale jelikož oba tábory skalních trackballistů tvoří nesmiřitelné válčící strany, logické argumenty jsem nenašel ani pro jednu ani pro druhou variantu. Jakékoliv rady a zkušenosti ocením.

Doufám, že nakonec nepřeberu. Investice to bude nemalá a bude muset vydržet roky.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře


TOPlist