Technomorous

Kopírka

Sdílet: Twitter - Facebook

V lednu jsem na gopheru vyhlásil sedmibodový počítačový program pro rok 2015.V podstatě je to takový seznam věcí, které bych chtěl udělat, abych alespoň zjemnil ten chlýf, který ve všem mám, ale vlastě ani nepředpokládám, že bych to všechno splnil.

Přesto jsem se dneska významně posunil alespoň v prvním bodu - z přebytečných komponent poskládat písidlo, nacpat do něj tolik různých mechanik, kolik se jen vejde a udělat pořádek v těch stovkách médií, které ve skříních mám.

Základ kopírky jsem v zimě našel stát u kontejneru. Nakonec jsem z toho torza použil jen bednu, protože je dostatečně prostorná pro šest mechanik a čtyři disky. Desku s Athlonem XP jsem vyměnil za jinou s Athlonem 64, neb na ten mám (na rozdíl od prvního jmenovaného) chladič. Sice jsem tím přišel o SATA port, ale získal jsem FireWire, takže je to vlastně jedno.

Z plánovaných mechanik jsem zatím vyštrachal DVD vypalovačku, 5.25? disketovku, JAZ a ZIP. Poslední dvě jmenované jsem společně s 18GB diskem připojil k SCSI řadiči umístěném v jednom z volných PCI slotů, počítač doplnil postarším Radeonem a posledníma dvěma DDR moduly, které jsem doma našel (zusammen 768MB) a zapnul.

Na první pokus nastartovala sedm let stará instalace Source Mage GNU/Linuxu, několik let zcela mrtvé distribuce, kterou jsem kdysi přeložil také na Athlonu, jen ještě na 32-bitovém.

Přední strana Uvnitř

Počítač tedy funguje. Všechno v něm jsem sehnal v průběhu věků zadarmo, s výjimkou CPU (koupeno před lety za 300 v bazaru) a zdroje (199Kč minulý týden na Aukru). SCSI disk nehorázně řve, systém po důkladném archeologickém průzkumu nahradím něčím novějším a počítač ještě vybavím páskovou DAT mechanikou a SuperDiskem LS-120.
Bod jedna ze seznamu se blíží odškrtnutí.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře


TOPlist