Technomorous

Dovolenkové focení

Sdílet: Twitter - Facebook

V sobotu na Open Sinclair Klubu jsem si ujasnil, že i letos nejspíš navštívím ZX Šumavu. pročež jsem se opět po roce dostal k otázce, čím tam budu fotit.

Je to akce hromadná, ostrých fotek ilustrujících dění tam někdo jiný vyfotí víc než dostatek. Já ale na Šumave každý rok fotím tak, abych si užil samotný proces focení a výsledné fotky neberu až tak moc za důležité. V roce 2013 jsem fotil Sigmou SD-9 a rozplýval se nad krásně barevným digitálním low-resem. Vloni jsem vzal dva foťáky na kinofilm, každý s nějakou vadou, do nich nabil prošlé filmy a dopadlo to docela dobře, pár fotek by se dalo dokonce označit za čiré pseudoumění.

belomo_09 zenit_07

Letos váhám mezi kinofilmovou Prakticou, kterou mám takřka na dosah ruky, ale stále ještě není doma, svitkovým Fokaflexem, ve kterém bych musel konečně po roce dofotit film a zjistit, jak vlastně fotí a konečně dvoumegapixelovým digitálním Kodakem, u kterého by mě ale nejprve nevyhnutelně čekala seance nad krytkou baterií s epoxidovým lepidlem v ruce. To technomorousovské rádobyretro pseudofocení není vůbec snadné, ale něco z této trojkombinace to nakonec bude. Možná, že nakonec vezmu všechny tři, uvidíme.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

TOPlist