Technomorous

Upgrade, díl 1

Sdílet: Twitter - Facebook

Už jsem to všechno prozradil na gopheru, ale najdou se tací, kteří tento protokol nečtou, tedy rozepíšu se i zde. V druhém dílu bych rád nastínil výchozí situaci.

Už šest let používám jako hlavní desktop PowerMac G5. Pokud je mi známo, jsem ve svém fyzicky hmatatelném okolí jeden z posledních, kdo na procesorové platformě PowerPC ještě funguje na pravidelné bázi, za účelem běžné každodenní činnosti. Napadá mě ještě tak Dr. Dex, tím to ale hasne.

Kdyby celý svět byl jen o procesorovém výkonu, pak bych ani nikdy nezačal o možnosti výměny G5 za něco jiného uvažovat. Komu nestačí výkon dvou čtyřiašedesátibitových procesorů PowerPC 970 taktovaných na 2.0GHz, je prostě blázen a stále si odmítám i jen hypotetickou existenci někoho takového připustit.

Svět ale není jen o výkonu, je bohužel i o příkonu. Nový byt od počátku koncipujeme tak, aby měl co nejmenší provozní náklady. Strávil jsem řadu večerů výběrem A++ či A+++ spotřebičů, po dlouhém průzkumu a zkoušení vzal na milost alternativní svítidla, vyjednával s dodavateli energií. Do toho všeho bohužel počítač s příkonem přes 250W v klidu (o sto víc v zátěži) nezapadá.

S těžkým srdcem jsem se tedy rozhodl G5 přestat používat, minimálně právě pro ty obyčejné každodenní činnosti. Nad tím, jak bude můj upgrade vypadat jsem bádal v podstatě půl roku a nakonec se to vyvinulo samo od sebe. O tom někdy příště.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře


TOPlist