Technomorous

Upgrade, díl 3

Sdílet: Twitter - Facebook

Minule jsem objasnil, co jsem si pořídil do role relativně výkonného moderního počítače pro všechny ty situace, kdy chci na počítači udělat něco nepočítačového, jako třeba zpracovat nějaké fotky, sestříhat či překonvertovat nějaké video. Jistě, není to dělo na úrovni dnešních špičkových sestav, výkonem však odpovídá výkonem minimálně dnešnímu low-endu, který by mě ale vyšel několikanásobně dráž, než toto postarší PC. Důležité ale je, že to je  počítač, na kterém když udělám co třeba, vypnu ho a jdu dělat něco jiného.

Třeba si sednu k počítači, který mě baví a tím je…

… Mac mini G4.

Mini G4 je počítač, který se dnes dá sehnat za pár stovek na eBayi, za poštovné od čtenářstva blogu nebo dokonce i za odnos - stačí se vhodně na vhodných místech zmínit. Výkonově na tom je tak, že už před několika lety byl rychlejší můj mobil, než je tento miniaturní desktop. Je to ale Mac s PowerPC procesorem a tak je s ním zábava. 

Nás bláznů věřících v nadřazenost platformy PowerPC je stále méně a méně, takže se vcelku dobře známe, navzájem si (beta)testujeme software, řešíme problémy, které žádný normální písíčkář nemá a vůbec se všemožně snažíme prodloužit si dobu, kdy počítačový svět byl hardwarově pestrý a Mac nebylo jen písíčko s jiným systémem. Bonusem pro mě je, že Mini přečte bez potíží mé knihovny pro iPhoto a iTunes, přes deset let tvořené na mých předchozích počítačích s jablkem.

Upgrade dokončen.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře


TOPlist