Technomorous

BASICové benchmarkování

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Jirka přišel na svém blogu se zajímavým kusem BASICu, kterým je možno změřit rychlost počítače. Je to sice spíše test rychlosti konkrétního interpretu, než přímo procesoru, ale budiž - pro srovnání toho, kde poběží stejný kód (zde Eratosthenovo síto) nejrychleji je to použitelné.

Můj šest-sedm let starý notebook s Core2 má výpočty hotové za 0.02s a v emulátoru ZX Spectra, nastaveného na přesně 100 % rychlosti originálu, jsem se dostal na 113 sekund. Hned, jakmile bude příležitost, zkusím i reálný stroj. Autoři původního srovnání došli při dvojnásobné délce pole k číslu 3x vyššímu, což naši krásnou Z80 uvnitř Spectra hluboce uráží, protože stroje s 6502 jsou na tom o dost lépe. Nicméně je to možné, v programu se nejedná o žádné astrální výpočty a takhle jednoduchá matematika asi sedne tříregistrovým lépe, nebo mají lépe udělané aritmetické funkce v interpretu.

Zkuste to taky na nějaké zajímavé platformě (s W=250, ať máme stejnou náročnost) a dejte vědět výsledek, já pár dalších počítačů také ještě otestuju.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře


TOPlist