Technomorous

Klávesnice

Sdílet: Twitter - Facebook

Za chvíli to bude rok, co jsem tu psal o mechanické klávesnici a trackballu. Ke druhé jmenované periférii jsem se dobral velmi rychle (a bylo to to nejlepší, co jsem ohledně ukazovacího zařízení kdy udělal), do kláves ale stále buším na otřesné nízkozdvihové membránovce, stejně jako vloni v březnu.

Dnes jsem dopsal na gopher svých sedm výpočetních bodů pro rok 2016 a stejně jako vloni jsem tam zařadil právě klávesnici - chtěl bych provést konverzi připojení Apple Keyboard II z ADB na USB a začít ji používat s Mac mini i s HP Elite 7300. Nemělo  by to být nic komplikovaného, stačí koupit Teensy USB Development Board, připájet konektor, naprogramovat firmware a je hotovo.

Jenže tahle myšlenka mě zavedla na weby zabývající se právě klávesnicemi:

A teď už týden nedělám ve vlaku nic jiného, než si čtu všechny ty podivnosti, kterými se tam zabývají. Oni si navrhují vlastní plošňáky s vlastním rozložením, osazují je klávesami s mechanickými spínači, programují si vlastní firmware, prostě mazec. Dočtu to do konce, ale asi zůstanu u původního nápadu s Apple Keyboard II…

…i když: mám doma spínačovou klávesnici z východoněmeckého psacího stroje, ta kdyby se připojila k Teensy, to by bylo něco!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Ondřej Toral (27. ledna 2016, 9:09)
A což teprve vyrobit a naprogramovat si vlastní chording keyboard!

TOPlist