Technomorous

Opravená G5

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Moje G5 (vlastně je to ten PowerMac a to PowerPC G5, ale nevím proč je to prostě ta gé-pětka) byla nejdřív opuštěná, poté byla uražená, od dnešního večera je ale opravená a zdravá.

PowerMac_G5dual-2016_02_07.jpg

I když jsem pro procesorově náročnější věci angažoval písíčko (zatím za čtvrt roku dělalo jednu náročnější věc a to je sestavení fotoknihy) a když mám čas na nějaké to počítačování nad rámec psaní textu, tak spíše proháním dvaatřicet bitů v Macu mini G4, G5 stále stojí vedle mého počítačového stolu a stále je připojena k monitoru. Když jsem se na PowerPC nevykašlal za posledních deset let a nikdy od něj neodešel, nestane se to ani teď, ani zítra a ani nikdy. Proto jsem velmi přivítal, že v konvolutu hardware přivezeném ve čtvrtek večer je Radeon 9650 v Mac verzi a dneska jsem jím nahradil flashnutý písíčkový Radeon 9800 Pro, který byl v PowerMacu od prosince 2009.

Nově vložená karta je sice dle benchmarků o polovinu pomalejší než karta stará, leč nevidím důvodu, proč by mi taková věc měla vadit. Za šest let jsem na G5 hrál přesně nula her náročných na grafiku, desktop akceleruje velmi dobře a dvojnásobek videopaměti se bude hodit, až jednoho krásného dne něco připojím i na druhý DVI výstup.

Ať žije, přátelé, PowerPC!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře


TOPlist