Technomorous

Macintosh LC karma

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Kdysi jsem měl Macintosh LCII. Byl to můj první Mac, odnesl jsem si ho od Dexe jen tak, aby neskončil u popelnice, protože tenkrát ještě sběratelství (ba ani používání) věcí od Apple nefrčelo a ta ta krabice na pizzu s procesorem 68030 měla prakticky nulovou hodnotu.

LCII bylo osazeno ethernetovou kartou a jestli se nemýlím, tak mělo 20MB RAM. Používal jsem ho dva roky jako počítač číslo dvě, paralelně se svým tehdejším gigahertzovým PC a z této dvojice to byl můj oblíbenější.

Když jsem upgradoval na PowerPC G3 a následně G4, daroval jsem své LCII o dům dál, jen tu ethernet kartu jsem si nechal. Od té doby se marně snažím někde nějaké LC splašit a nedaří se mi to.

Před lety jsem sehnal LCIII a nešel mu SCSI řadič. Pak jsem měl LCIII jiné, tomu SCSI jednoho dne prostě umřelo. Před měsícem jsem sehnal LC475 a jediné co dělá, je ten pěkný trylek na začátku. Zároveň s deskama do MB jsem si od Kocoura odnesl i desku do LCII, která sice vypadá jako nová, jenže nefunguje.

Asi jsem neměl své původní LCII posílat sloužit jinam, jinak si totiž neumím vysvětlit, zač mě Stýv trestá. Snad někdy v libovolně vzdálené budoucnosti nějaké to funkční LC (cokoliv od LCII výš kvůli kartám) seženu, jinak začnu vážně věřit na karmu.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře


TOPlist