Technomorous

Bateriový program (popáté)

Sdílet: Twitter - Facebook

Využil jsem svátečního dne, nabil všechny své NiMH akumulátory, na radu chytrých pánů z Facebooku u nich změřil zkratový proud a dobrou polovinu označil k likvidaci.

Vzhledem k tomu, že u těch nejnovějších a nejlepších (Recyko+, rok 2013) jsem naměřil zkratový proud 1.3A (u úplně zdravých bych se prý dostal někam ke 3A), zasloužily by si vyhodit úplně všechny. Nicméně ty opravdu špatné byly na hodnotě ještě šestkrát menší, takže jsem přednostně vyřadil právě je.

Ty, které se dostaly alespoň nad ampér (AA) nebo nad 600mA (AAA), ještě roky poslouží ve všech těch Garminech, Magelanech, Psionech, Palmech a dalších nízkoodběrových zařízeních, jako je třeba náš digitální teploměr v ložnici, který umí spolehlivě mé dvanáct let staré NiMH články vybít na nulu a přesto v něm po šokové terapii a nabití zas rok fungují.

Nu a do vysílaček a Sigmy SD9 si zajedu koupit několik sad Ikea Ladda 2450(AA)/900(AAA). Uvidíme, jestli Ikea stále ještě vyrábí na úrovni, s níž před pěti lety vyhrála obšírný test časopisu dTest.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. nula (29. září 2016, 19:27)
Po přečtení jsem si šel doplnit zásoby Eneloopů: používám je skoro všude (Palm/Psion/...), ale Palm MC600 i MC400 potřebují 8 ks, a když se některá ta věc jednou za čas vybije, tak obvykle nabitá záložní sada chybí...


TOPlist