Technomorous

(Pravděpodobně) poslední epizoda s Pebble

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Má mimosmyslová schopnost oblíbit si technologii, která nakonec neuspěje, povede ke krachu svého výrobce a bude historií zapomenuta, slaví další úspěch. Výrobce hodinek Pebble je v problémech a zatímco vloni ještě suverénně odmítl nabídku převzetí výrobcem hodinek Citizen za cca 750 milionů dolarů, teď bude nejspíš bude odkoupen konkurenční (a také nepříliš prosperující) společností FitBit za částku kolem 40 milionů USD.

Dle uniklých a zatím nepotvrzených náznaků má FitBit zájem pouze patenty a operační systém, značka i její produkty zaniknou a jejich další podpora je optimisticky řečeno nejistá. Realisticky ale nebude nejspíš žádná, kdo by podporoval hardware z jehož prodeje neviděl ani dolar?

Pebble to ustály důstojně - pořídil jsem si je před téměř třemi roky a většinu této doby aktivně používal a propagoval. Takové BlackBerry to zabalilo po necelých dvou letech, stejně jako Palm a Windows Mobile nevydržely mou přítomnost ani rok. Bohužel je však osud dohnal stejně jako všechny ostatní a stejně jako u všech ostatních je to velká škoda - chytrých hodinek, náramků a dalších jsou plné e-shopy, ale týden až měsíc akumulátor nevydrží v žádném srovnatelném zařízení.

Realita tak za mě vyřešila otázku, co s novými Pebble Time, které jsem od září ještě nezačal používat. Teď už je ani používat nezačnu a zkusím je předat někam dál, dokud mají ještě alespoň nějakou hodnotu. První velký update iOS totiž pravděpodobně znefunkční do budoucna neaktualizovanou aplikaci a pak z Pebble budou jen docela drahé a nepříliš přesné offline digitálky.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře


TOPlist