Technomorous

Neadmin

Sdílet: Twitter - Facebook

Operační systém, u kterého to hraje roli, používám už skoro dvacet let a celých těch skoro dvacet let jsem měl vždy a všude administrátorská oprávnění. Doma na Linuxu, Mac OS X, *BSD i v práci ve Windows. Tento týden jsem dostal nový pracovní notebook a jelikož už nejsem developer (alespoň oficiálně), byla mi odebrána výjimka z korporátního bezpečnostního standardu a jsem jen prostý obyčejný póvl uživatel.

A řeknu vám: je to peklo. Systém je Windows 10 a ať dělám, co dělám, pořád něco chce vyšší úroveň oprávnění. Normální browser mám jen v portable verzi. Normální textový editor taktéž. Jabber - totéž. FAR - taky. Ještě, že tyhle věci existují, jinak by ten počítač byl prakticky vhodný jen ke čtení e-mailů a napsání sem-tam něčeho ve Wordu či Excelu.

Vždy a všude chci být už jen admin.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. nula (13. dubna 2017, 10:56)
Ještě, že mám v tomto v práci jistou výjimku... ;-)

2. dex (13. dubna 2017, 11:19)
Vítej u póvlu!
Já mám taky "pracovní notebook" a na tom se nedá ani pracovat.
Pořád se mne to ptá na schválení aktualizací instalovaného software, což nemůžu, sám si nainstalovat nic nemůžu, smazat nic nemůžu, nastavit nic nemůžu, připojit nic nemůžu...
Hlavně, že je to zaměstnanecký bonus.
A to když jsem ho dostal, tak v něm nefungoval ani program, se kterým mám pracovat (ač byl nainstalován). A na IT se samozřejmě divili, že ho chci zprovoznit, protože nedostali od vedení požadavek, že ten program budu potřebovat funkční.
A že bych z toho potřeboval třeba tisknout, nebo, když je to notebook, to přenášet z místa na místo (a tudíž se připojovat z různých umístění), to taky nikdo neřeší.


TOPlist