Technomorous

Hodinky

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Nosím hodinky. Je to dnes už tak nějak neběžný jev. Většina populace je nenosí a většina zbývající menšiny buď nosí ?precizně provedený švýcarský šperk? (kterých má navíc doma krabici a střídá je jako ponožky) nebo smartwatch. Jsem schopen pochopit motivaci všech tří skupin, nicméně já je nosím jako zařízení sloužící ke zjištění času.

Dělám to od třetí třídy základní školy, kdy jsem dostal hodinky s kovbojem, který ve vteřinovém rytmu hýbal revolverem (ztraceny asi po dvou letech někde v novobystřických luzích a hájích, dodnes mě to mrzí) a nikdy jsem to dělat nepřestal. Jestli dobře počítám, byl jsem ve třetí řídě před nějakými pětadvaceti lety a za tu dobu jsem hodinek zlikvidoval množství větší než malé, jistě to bude dvoumístné číslo. Povětšinou to byly nekvalitní levné hodinky z vietnamských tržnic, hlavně na gymplu jsem měl spotřebu tak zhruba dvoje do roka. V posledních patnácti letech jsem ale (nebudu-li počítat Pebble jako malou odbočku do smart světa) měl hodinky pouze dvoje.

Tissot

Asi tak pět let jsem nosil Tissotky, které jsme vyhráli kdysi v soutěži Reader’s Digest. Měly údajně mít cenu kolem tří tisíc a být pozlacené, osobně nevěřím ani jednomu. Během pěti let používání se dokonale omlátily, dokonce i tvrzené sklíčko dostalo škrábanec, takže buhví, jak to s jejich kvalitou je.

Sinobi

Poté jsem sedm let nosil hodinky, o kterých jsem vůbec nepředpokládal, že by mohly fungovat déle než dva dny. Sinobi, koupené na DealExtreme za 5.41 USD, ale fungovaly skvěle a naprosto přesně až do minulého víkendu. Přežily i to, že jsem z nich jednou v prosinci na Ještědu neopatrným pohybem vytrhl okem na svetru korunku a našel ji až v březnu, když roztál sníh - jen zežloutla, jinak se dala normálně zašroubovat zpět. Nepřežily ale poněkud intenzivnější hraní našeho Filipa, korunku jsem tentokrát už nenašel a po transplantaci z nějakého vraku z krabice s harampádím jsem zjistil, že je uvolněná hodinová ručička. Jelikož šlo o hodinky voděodolné, byl prostor ciferníku nepřístupný a Sinobi tak putovaly do kontejneru na elektroodpad.

Opět jsem nasadil staré Tissotky, jenže vzhledem k jejich stavu je to jen dočasné řešení. Jsem tak uprostřed procesu výběru nových hodinek. Automaty s pěticifernou cenovkou nepřipadají v úvahu, nechci to na parádu. Ze smartwatch jsem už asi vyrostl. Chci jednoduché hodinky s jednoduchým ciferníkem, jediný upgrade, jehož se plánuji doupustit, je přítomnost datumovky. Hodinky nejsou mobil nebo notebook. Mobil nebo notebook jsem během fungování svých posledních hodinek vyměnil osmnáctkrát a hodinky tu stále byly. I další pokus by měl být takhle výdržný. Babo raď.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře


TOPlist