Technomorous

Peklo zvané Munzee - 2017 edition

Sdílet: Twitter - Facebook

Před třemi roky jsem se zaregistroval do hry zvané Munzee, která se tehdy profilovala jako modernější alternativa Geocachingu, ve které není třeba se hrabat někde v zemi a hledat krabičky, stačí oskenovat QR kód a je nalezeno. Už tehdy to bylo chaotické, přeplněné, polofunkční a baterii vybíjející peklo.

Aplikaci jsem tehdy odinstaloval a raději na vše zapomněl. Když jsem odjížděl v neděli ze Sinclair Klubu Plzeň, řekl jsem si, že odlouvím tematické Munzee, které tam založil Shrek, přeci jen - další příležitost už nebude. Nu a když už byla aplikace zase nainstalována, podíval jsem se dneska, kam se Munzee za ty roky posunulo.

Munzee na Chodově

Odpověď zní: nikam. Je to pořád totéž. Na kilometru čtverečním jich najdete několik stovek, tedy alespoň čistě teoreticky. Prakticky jich pětina už neexistuje, protože nikdo nedělá údržbu a když se kód někde sloupne, tak je prostě pryč. Další část není čitelná - někteří autoři nepovažují za nezbytné QR kód přelepit tak, aby ho první déšť nerozmazal. Některé jsou jinde na mapě a jinde v realitě, protože je zřejmě cool nalepit na jednu lampu hned tři, ačkoliv pravidla vyžadují jistou minimální vzdálenost.

Na reprezentativním vzorku jsem ověřil, že to opravdu pořád nestojí za námahu. Aplikace stále stejně vybíjí/zahřívá telefon, nálepky jsou na stále stejných nezajímavých místech (značky, lampy, odpadkové koše), není v tom kousek čehokoliv zajímavého. Rychle pryč.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. panprase (30. května 2017, 19:36)
Taky sem to zkusil. Takovej Ingress pro chudy. Ten jsi zkousel? I kdyz raci nezkousej.

TOPlist