Technomorous

Bannermania

Sdílet: Twitter - Facebook

Na svém prvním písíčku jsem na čtyřicetimegabajtovém pevném disku měl jen pár programů. V druhé polovině devadesátých let se na dva-osm-šestce vybavené grafickou kartou Hercules beztak mnoho užitečného dělat nedalo, navíc jsem nechtěl zbytečně zaplňovat něčím užitečným místo určené pro hry. Bannermania si ale cenné obsazené sektory zasloužila.

Bannermania1Bannermania2

Bannermania slouží k tvorbě krásných, vkusných a graficky bohatých (tak mi to tehdy připadalo!) nápisů a jejich tisku na traktorovém papíru na jehličkové tiskárně. Byl z toho tehdy na gymplu v počítačových učebnách velký hit. Tak velký, že do týdne byly virem Pojer, který jsem na disketě s Bannermanií přinesl, nakaženy všechny školní počítače a několik domácích počítačů v rodinách studentů.

Teď o víkendu jsem si na Bannermanii vzpomněl, protože jsem se rozhodl vytvořit nám konečně po dvou letech jmenovku na poštovní schránku. V DOSBoxu běží skvěle a tisk na domácím LaserJetu 4 také nakonec nějak vyřeším. Grafické orgie se vrací!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Bubák (13. června 2017, 1:00)
To byly časy, akorát, že to bylo bez diakritiky. Pak se graficky bohaté nápisy prasily v Corelu, a vrchol, vlastně dno, nastalo s WordArtem od MalýMěkký

2. bekheir (13. června 2017, 6:31)
A bude v DOSBoxe fungovať aj vírus?

3. M. Rkev (13. června 2017, 7:15)
Taky jsem se před lety vyřádil s Bannermanií. Ještě si matně vzpomínám na jeden program, jmenoval se tuším Fontasia. Obsahoval přehršel prapodivných fontů (samozřejmě taky bez diakritiky) a umožňoval sazbu textů. V dobách MS-DOSu a jehličkových tiskáren jsme využívali miniaturní font k tisku taháků.

4. Logout (13. června 2017, 9:08)
[1] Zrovna se s diakritikou potýkám, myslím že malé v o řádek výš mi háček v příjmení elegantně vyřeší.

TOPlist