Technomorous

Gopherové novinky 06/2017

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Ještě na starém blogu jsem několik let nepravidelně publikoval seznam novinek na Gopheru. Původně jsem ho tedy chtěl tvořit na pravidelné bázi, ale postupem času se ukázalo, že se toho na Gopheru prostě a jednoduše tolik neděje. Sem tam se ale něco stane a jelikož vím, že sem několik pravidelných gopherových labužníků chodí, dovolím na novinky upozornit.

  • HappyMacs
    Gopherový protějšek známého webu HappyMacs Vintage Macintosh Blog, který primárně slouží k distribuci software pro staré Macy. Pamatuju se, když jsem před lety sám autorovi poskytoval nějaký program pomocí svého gopher serveru, zjevně to v něm vzbudilo zájem a tak si už na jaře 2015 vytvořil vlastní, leč odkaz na něj se rozšířil až teď poslední dobou. Software je tam opravdu dost a Gopher poskytuje ideální prostředek k distribuci na cílové počítače bez zbytečného prostředníka - klient totiž funguje i na nejstarších 68k modelech.
  • ForthWorks
    Gopherový server Charlese Childerse, autora dialektu programovacího jazyka Forth nazvaného Retro. Od března letošního roku přesunul všechen svůj obsah na Gopher a na portu 80 najdete pouze velmi jednoduchou konverzi do HTML. Součástí je i novinkovník ve formě phlogu. Sympatický programovací jazyk, sympatický přístup k jeho šíření.
  • Grex.org
    Nováček mezi servery nabízejícími unixový shell, toho času na něm najdete šest uživatelských adresářů a v každém z nich něco. Ja to bude vypadat za půl roku či rok je otázkou, ale třeba někdo z nováčků vytrvá a dočkáme se zajímavého obsahu. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. nula (19. června 2017, 15:57)
Díky, budu sledovat další vývoj ;-)


TOPlist