Technomorous

Krysa v Lysé

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Měli jsme včera takový menší firemní večírek, nic zásadního - projev managementu, nějaké steaky, kachní játra, losos, trocha alkoholu, to vše rovnoměrně rozloženo ve čtyřech hodinách. Když jsem odcházel ve 21:30 na vlak, připadal jsem si velmi střízlivě a příčetně.

Když jsem dorazil na sedmé nástupiště pražského hlavního nádraží, připadal jsem si ale rázem úplně mimo. Pod informační tabulí s nápisem R957 - Hradec Králové - 22:07 stál vlak s lokomotivou řady 151 v čele, následovanou jedním vagonem ABmz346, jedním Bmz234 a dvěma Bdpee231.

Bydlím v Lysé nad Labem skoro dva roky, blízko u nádraží. Tak blízko, že když zaparkuju auto na vyhrazené parkovací místo, od prvního kolejiště ho dělí jeden malý keřík a pletivo plotu. Mám rád železnici. Vlaky mě zajímají, chodím se na ně dívat, fotím je. Nic z toho, co stálo u nástupiště, jsem u nás ale nikdy ani nezahlédl, Krysa do Lysé prostě nejezdí.

Měl jsem ještě deset minut, takže jsem si poněkud stranou se sloupem držícím střechu nacvičil srozumitelnou češtinu a když jsem identifikoval vlakvedoucí, šel jsem se jí zeptat, co to jako je. A ono fakt jo. Ve 22:07 jede jeden rychlík, který je složen z částí, které jinak za celý den jezdí jinam a já si ho za ty skoro dva roky ještě nevšiml. Neuvěřitelné.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře


TOPlist