Technomorous

Přesnost digitálek

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Je nabíledni, že digitálky jsou tu od toho, aby byly přesné. Zatímco mechanické hodinky - ať už automaty nebo manuálně natahované - mají ve specifikacích věci jako +30/-15 sekund za den a když náhodou mají toleranci v jednociferných číslech, berou se už jako velmi přesné, digitálky mají ve specifikaci stejná čísla na měsíc.

Přesto či právě proto mě překvapilo, že mé digitálky se za první měsíc zvládly opozdit o pouhou polovinu sekundy. Hned, jak jsem je přivezl a odsmradil, jsem je seřizoval dle teletextu ČT24 a opravdu víc než o půl sekundy za ním ani po třiceti dnech nezaostávají. Za těch pár stovek pěkné.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. pet84rik (18. června 2017, 19:29)
Moje Casio A158W je asi v +10 za mesiac. ale vzhladom na jednoduchost nastavenia 00 je mi to jedno, ak to bude uz vizualne okolo minuty, tak zasa nastavim a mam chvilku pokoj.
mechanicke (automat) Seiko su na minute za 10-15 dni, no.. to je iny pribeh

2. Mr. Kev (20. června 2017, 21:33)
Tak to je skvělá přesnost. Mám taky Casiovky, takový jednoduchý model se solárním napájením. Koupil jsem si je asi před 20ti lety, ale nějakou extra přesností nikdy nevynikaly.

Předpokládám, že jsi porovnával přesnost vždy u toho samého teletextu ČT24. Tím myslím, ze stejného zdroje signálu. Aby to nebylo jednou ze satelitu, jindy z terestrického vysílače, nebo kabelového rozvodu. Tam jsou určitě velké rozdíly.

3. Logout (21. června 2017, 12:47)
[2] Jasně, je to vždycky stejná televize se stejným zdrojem signálu. Samotného mě to překvapilo, čekal jsem to alespoň desetkrát horší a i to bych ještě považoval za dobré.

4. Bubák (21. června 2017, 14:32)
Já osobně seřizuju hodiny a hodinky podle GPS anebo podle stránky https://time.is/
I ty nejpřesnější autonomní hodiny je třeba seřídit 2× ročně :-(


TOPlist