Technomorous

Oblast opakovaných odlovů

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Kdo dělá geocaching, určitě to zná. Jdete za šipkou, dojdete na místo, kde se vzdáleonost blíží nule, začnete hledat a nenacházíte. Hint nepomůže, někdy spíš naštve. Hledáte, hledáte, támhle za oknem vás už pozoruje důchodkyně či za bukem hajný - to dle typu geocache - a vy nakonec ztratíte trpělivost, vykašlete se na to a jdete pryč.

Pak se jednoho dne vrátíte a keš máte po dvaceti sekundách, na první hmátnutí. A není to tím, že by tam napoprvé nebyla - prostě jste jen tenkrát byli úplně geoslepí. Naposledy jsem takový opakovaný odlov absolvoval před chvilkou.

A samozřejmě jsem si nemohl nevzpomenout na geocache úplně jinou, u které ani opakovaný pokus nebyl úspěšný. Ani další. A ani další. Typická cimrmanovská frustrační kompozice - v letech 2007, 2008, 2009 a 2010 jsem jednou za rok v březnu dojel do Trenčína, vylezl nahoru na kopec a zkoušel najít Čerešňák, pokaždé přesvědčen, že tentokrát to už určitě vyjde. Nevyšlo to nikdy, naštěstí pak někdo do geocache nakálel, autoři ji zrušili a já mohl zešedivět až o mnoho let později z úplně jiných, relativně normálních důvodů.

Ale stejně mě bude už navždy zajímat, kde ta potvora byla.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Noby (4. srpna 2017, 23:58)
No když je hint na třešni v třešňovém sadu...

2. mike/zeroteam (7. srpna 2017, 9:37)
Na druhú stranu je ten sad totálne zdevastovaný a tých čerešní tam toľko nie je :-)
Keď by bol čas na Foreveri, tak ti môžem ukázať, kde bola...

3. Xichteria (14. srpna 2017, 21:00)
Jejda to je mi to povědomé. Kolik keší jsem lovil na druhý třetí pokus. :-) Pěkně jsi to napsal. Z Vlašimi tě zdraví Tomáš.


TOPlist