Technomorous

Seznam mail na vlastní doméně

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Onehdy jsem na Facebooku točil klikou lanovky četl jakýsi post Martina Malého a i když už nevím o čem vlastně byl, odnesl jsem si z něj jednu informaci: Seznam nabízí zdarma možnost provozování e-mailu na vlastní doméně. Samozřejmě na vlastní doméně uživatele, ne Seznamu. To je věc, kterou kdysi nabízel i Google, než mu přišlo, že bude lepší za ni chtít peníze, když už přidal do IMAPu tolik svých nekompatibilit, že se z nich průměrný alternativný mailový klient z prehistorické platformy™ může zbláznit.

Pro důvod odejít od Google nejdu daleko, takže jsem hned začal převádět mailové schránky k Seznamu a s potěšením oznamuji, že to funguje. IMAP je to naprosto standardní, věci jako "jeden mail v patnácti složkách" a "jedna složka se všemi maily ať jsou kdekoliv" se nekonají a i ty nejstarší mailové klienty, které mají v copyrightovém okně letopočet z minulého století mé účty spokojeně přijímají.

A jakou službu od Google jste dnes opustili vy?


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Peter Kotrčka (7. srpna 2017, 19:03)
Zatiaľ žiadnu, pretože pre moje potreby fungujú. Ale je pravda že napr. Mutt by som s GMail účtom používať asi nechcel :-)

2. Kamil (7. srpna 2017, 19:24)
Já bych k seznam nešel. Resp. teď tam nějak jsem, ale chtěl bych pryč, protože stále nemá 2FA. Klidně si něco připlatím za provoz na vlastní doméně, je to pro mě větší priorita, než neexistující 2FA. Ke Google bych ale nešel, ne kvůli nespolehlivosti, ale dostatečně mediálně známému případu zablokování celého účtu, včetně Google disku, aplikací do mobilu apod.

3. Logout (7. srpna 2017, 21:06)
[2] Jsem holt příliš velký technomorous a zpátečník, ale 2FA nepovažuju u mailu za nějak velkou nezbytnost. Za dvacet let co mám e-mail mé heslo nikdo neprolomil ani neodhadl, maily používám prakticky stoprocentně přes šifrované protokoly z klientů v podobě programů, webová rozhraní povětšinou ignoruju. Zcela popravdě řečeno - mít na to čas, rozeběhám si mailserver na nějakém raspberry hozeném doma v regálu, jen na to ten čas nemám, takže beru první co je možné.

4. pol (7. srpna 2017, 21:18)
ja som nijake sluzby od google neopustil, lebo google ucet uz davno nemam a nechyba mi. je toto dobra odpoved? ;-)

5. Peter Kotrčka (7. srpna 2017, 21:28)
[4] bez google účtu neexistuješ. to je takmer ako keby si nemal myspace alebo ako sa to teraz volá tá sieť kde je každý.

6. pol (7. srpna 2017, 21:32)
[5] /me zdravi zo zahrobia ;-)


TOPlist