Technomorous

VGA kabel

Sdílet: Twitter - Facebook

Pojal jsem chuť pracovat z domova. Podle své pracovní smlouvy občas můžu a občas to i skutečně dělám - když se vám nechce koukat na cizí lidi, tak prostě zůstanete v pohodlí svého bydliště. Práce v digitálním kamenolomu vyžaduje pouze digitální krumpáče a digitální koleje, obojího mám dostatek, tak kde by mohl být problém?

V nedávno skoro úplně dokončeném dětském pokoji jsem po jeho skoro úplném dokončení dočasně obsadil psací stůl s tím, že až jednou bude Fík chtít psát, tak mu ho zase vrátím. Vše jsem si na něm pěkně připravil - displej, klávesnici, myš, podložku pod myš, netbook se potřebným softwarem - a když jsem to všechno chtěl zapojit tak, jak je nezbytné pro fungování v rámci příslušných parametrů, zjistil jsem, že nikde v celém bytě, ani v zahradním domku sloužícím jako skladiště nemám jediný VGA kabel.

To jsem tedy technomorous, dámy a pánové. Samé DVI, HDMI, DisplayPort a podobné modernosti, ale obyčejné VGA v okruhu dvaceti kilometrů nikde. Ani jsem už neměl odvahu zvonit byt od bytu a ptát se sousedů, zda je to jen u nás, nebo v celém domě.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Marty (8. srpna 2017, 18:28)
Zahradní domek sloužící jako skladiště :D

.. no povím Ti, je to asi jen u Vás. V mém zahradním domku je VGA kabelů hned několik. :-D

2. Nox (8. srpna 2017, 19:55)
Netbook??? To chces rict, ze ne necem tak pomalem se da v roce 2017 pracovat? Vzdyt to byla bida stezi na web i v dobe prodeje. Nebo to mas misto HW kalkulacky?
Ja doma nejaky VGA kabel mam, cili jen lokalni porucha.

3. Logout (8. srpna 2017, 21:19)
[2] Na úvod pár faktů:

1. Můj desktop je někdy z doby 2004/5 a stříhám na něm Full HD video.
2. Absolutně nejvýkonnější počítač, který vlastním, je notebook z roku 2009.
3. Atomový netbook je z roku 2010 a je to nejnovější počítač, který mám. Dvě vlákna / čtyři jádra / SSD. Drtivá většina věcí, které jsem naprogramoval za poslední rok je napsaná na něm, například včetně celého tohoto webu.

Nu a teď to nejlepší: Když pracuju z domova, tak na netbooku pustím Citrix CDA klienta a připojím se na terminálový server, na kterém pracuju :-)

4. Schotek (8. srpna 2017, 22:21)
Tak u mne je nejeden VGA kabel funkční, naopak nefunkční je VGA přepínač pro 2 PC - takže moderní ZXuno čeká na opravu zastaralého elektromechanického zařízení.

Jak říkává kolega - v době moderní techniky selhávají komponenty, které znal už Edison a Křižík - kam to ten svět spěje?


TOPlist