Technomorous

Stealth Fighter

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Počítačová realita jihočeského příhraničí poloviny devadesátých let byla všelijaká. Já například na konci roku 1997 "upgradoval" z Didaktiku Gama na dva-osm-šestku a i když stále tvrdím, že jen tento otřesně zastaralý hardware mě přinutil naučit se programovat a ne hrát hry, je pravda že jednu hru jsem tenkrát do své oranžové monochromatické obrazovky doslova vypaloval: F19 - Stealth Fighter.

F19 - Stealth Fighter

Mohu místopřísežně prohlásit, že jsem nikdy předtím ani potom nehrál nic více, déle a častěji. Tento simulátor neexistujícího neviditelného bitevníku mě i v málobarevném prostředí natolik upoutal, že jsem v kokpitu efdevatenáctky strávil stovky (dle rodičů tisíce) hodin. Ostatně dodnes platí, že chci-li si zavzpomínat na dobu, kdy jsem byl mladý, krásný a měl vše ještě před sebou, pustím DOSBox a v něm tuto hru.

Včera večer na mě opět přišla slabší chvilka, takže jsem si vytvořil nového pilota a zalétl si krásnou misi v socialistickém Československu.

F19 - nad Libercem
Vlevo Liberec, za ním Ještěd, vpravo od něj Černá hora, dále Rozsocha a Spálený vrch. Úplně jako bych tam byl. Pilot MiGu-31 byl toho názoru, že bude lepší když jejich radarovou stanici nezničím, jednou mě stihl zasáhnout, načež to koupil Sidewinderem přímo do motorů a dal pokoj.

F19 - u radarové stanice
Radar pochopitelně neměl nejmenší šanci, jeden Maverick a byly z něj krásné tříbarevné trosky.

F19 - po přistání  F19 - hodnocení mise
Přistání jsem dal s jistotou profíka, dvacetiletá pauza na tom vůbec nic nezměnila, všech těch deset kláves, které jsou postupně zapotřebí jsem dal z hlavy i bez použití manuálu. Armádní byrokrati sice měli pindy ohledně toho, že jsem zničil pět neautorizovaných cílů, což se v době míru nedělá, naštěstí ale prezident se k tomuto incidentu vyjádřil, cituji: "S**u na ty komunistický parchanty i na jejich radarový stanice."

F19 - povýšení  F19 - v hospodě
Nakonec mě ještě za výkon povýšili a tak jsme to se zbytkem perutě šli zapít. Inu pařba jako v roce 1989!

Fakt mám tuhle hru rád, nebýt dospělý, ženatý, zaměstnaný táta od rodiny, to by byly zase probdělé noci!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. faraon (9. srpna 2017, 7:57)
U mě to je F-15 Strike Eagle II, a protože mise jsou s F-19 kompatibilní, tak není problém zaletět si z Rajchu nad Komárno, a cestou zpátky nízkým průletem vymlátit okna v Berlíně :)
https://www.youtube.com/watch?v=xFKZ7oPUf4Q


TOPlist