Technomorous

Bez dat (tentokrát dobrovolně)

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Zpozoroval jsem na sobě příznaky závislosti na mobilních datech. První jasný náznak jsem ještě ignoroval, ale teď jsem si tak nějak všiml, že když nesedím u počítače a nepracuju, tak čučím do displeje mobilu.

Jelikož to má jednak vliv na čerpání FUP a hlavně na mou vlastní duševní pohodu - fakt se mi nelíbí prakticky permanentní pocit, že musím (hned teď!!!) odemknout mobil a na něco se podívat (je jedno na co, na cokoliv!!!) - rozhodl jsem se pro radikální řešení. Data neruším, mám je totiž zdarma, ale prostě jsem je vypnul. V práci, doma a díky UPC i v dobré polovině Prahy mě dostihne signál WiFi a když budu náhodou životně nezbytně potřebovat, tak jsem na pár ťuknutí zase online.

Zatím v tomto režimu funguju pátý den a je to bezvadně uvolňující. A k technomorousovi se to také bezvadně hodí.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. nula (11. srpna 2017, 11:43)
Data? Nepoužívám snad od té doby, co nemám kombinaci Nokia 770 + hloupý mobil (model už si nepamatuji..) a i tehdy to bylo spíš výjimečně ;-)

2. Nox (11. srpna 2017, 13:45)
Ja mobilni data nepouzivam od te doby, co je neuctuji podle dat, ale v pausalech, baliccich a podobnych zlodejinach. A dneska uz je wifi v kazdem obchodaku a hospode, takze ubyva duvod za neco takoveho platit. Kdyz jsem je chtel tuhle cestou z Bytefestu ve vlaku vyuzit, tak zas nebyl signal. Nejak nechapu, proc je zrovna neco takoveho dneska takovy kseft, kdyz jde v podstate jen o nalestene prd za 1000 nasobnou cenu.

3. Mr. Kev (11. srpna 2017, 17:57)
Za mě tohle rozhodnutí udělal Mobil.cz, když zaříznul šnečí data zadarmo. Řekl jsem si, že až to budu potřebovat, tak zase zaplatím další dvě stovky - no a ukázalo se, že to jaksi potřeba není.

4. Krtek (12. srpna 2017, 23:03)
Podle mě data na mobil vůbec nepatřej. Zahlcovat náš životní prostor čimkoliv jinym než je GSM zářenim je barbarství a plýtvání technolgiema. Pak to žere víc baterku.. Net patří na monitor 14" a víc a né na pididisplay. Aplikace na komp se maji synchronizovat kabelem a basta. Na mobilu mi stačí slyšet že přišla SMSka nebo že někdo volá. I tak ho používam pro případ nouze,. Nevidim přínos v tom mít ho furt u ucha nebo před xiftem. bohužel doba je už taková... zvrácená.

5. Wotnau (12. srpna 2017, 23:39)
Chválím a držím palce!


TOPlist