Technomorous

Jen pár malých, nevýznamných chybiček

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Když začalo být jasné, že se s mým mobilním čínským zázrakem budeme ještě chvíli denně potkávat, řekl jsem si, že bych se podíval, co za alternativní ROM na něj někdo upekl. Ta originální sice po zakázání asi dvaceti procesů dostala trochu rozum, ale pořád to není žádná sláva - tedy, on je to čistý Android a to nebude už nikdy výrazně lepší, ale třeba by to jinde mohlo být alespoň o trošku lepší.

Je jen jedno místo, kam má smysl se dívat, pokud tedy nemáte přespříliš volného času a nehodláte procházet fóra psaná v jazycích, kterým nebudete rozumět ani po propasírování skrze translátor. A tam je to skutečně mazec. ROMky pro X5 Max Pro vycházejí jak na běžícím pásu a všechny jsou úplně super, jen občas mají pár malých, nevýznamných chybiček:

  • Funguje bezvadně, jen nejde čtečka otisků a foťák ukládá černé prázdné obrázky.
  • Ačkoliv označena jako vícejazyčná, je jen portugalsky a nelze natáčet videa.
  • Všechno v pohodě! Jen nelze telefonovat, nepřipojí se do sítě GSM.
  • Asi vůbec nejlepší ROM, nefungují jen hardwarová tlačítka, jinak úplně vše.
  • Nefunguje zvuk přes Bluetooth, také se jednou za hodinu samovolně restartuje.
  • Nejde foťák, GPS, automatické nastavení jasu. Jinak bezproblémová.

Radost ty poznámky u jednotlivých systémů pročítat. Tak si přesně představuju něco, co bych si chtěl nahrát do telefonu!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. nula (2. října 2017, 22:06)
Jak to tak sleduji, tak se v mých očích stává i Ubuntu Touch dobrým a odladěným systémem a děsím se chvíle, kdy ho budu muset něčím nahradit...

2. nula (2. října 2017, 22:16)
Tedy Android na telefonu si už moc představit nemusím, ale na tabletu (nVidia Shield, 2015) to vcelku jde.

Že po náhodném počtu spuštění zmizí z plochy většina ikon, to je asi proti uváděným vlastnostem opravdu jen detail. Nakonec, je to herní tablet, takže tam mám vlastně jako bonus ještě hru na schovávanou...


TOPlist