Technomorous

Ústup z cloudu

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Dva a půl roku tomu jest, co jsem se zamýšlel nad nezbytností cloudu. Dropbox byla vážně fajn věc, takový flashdisk bez flashdisku a na konci roku 2010 velmi příjemný způsob, jak mít svá data všude. Kupodivu budoucnost asi bude bez něj.

V dobách největší slávy jsem měl zároveň běžící instance na PowerMacu G5, PowerBooku G4, pracovním PC, BlackBerry Z10, PC v Sinclair Klubu Plzeň a PC notebooku. Pak skončila podpora PowerPC, čímž vypadly první dva stroje. Změny síťové politiky v práci způsobily konec třetího jmenovaného. Prodej nereklamovatelného BlackBerry zlikvidoval používání na mobilu, protože to, co nabízí ostatní mobilní platformy, není pohodlná integrace do systému ale vtip. Sinclair Klub Plzeň skončil v první polovině tohoto roku a tím se dostávám k faktu, že poslední místo, na němž mám ještě Dropbox je můj domácí notebook.

Nastává tedy den, kdy se musím sám sebe zeptat: má smysl mít cloudovou synchronizaci na jednom stroji? Odpověď je předem jasná.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Krtek (5. října 2017, 19:03)
Jakožto odpůrce cloudů by mně to mělo těšit... Jenže je k pláči, proč taková kravina jako přístup někam na netovej disk se musí podporovat a kdo ví jak upgradovat a měnit. Svět je zvrácenej. Asi jako update celých iTunes, aby se daly synchronizovat s další novou iKravinou na což by měl stačit ovladač nebo plugin.
Odepsal ti tehdá někdo z toho Dropbox teamu ?

2. Nox (5. října 2017, 20:41)
Inu vyrobci se snazi nehorazne tlacit lidi do cloudu a stale castejsich updatu a vysledek je ten, ze na to lidi kaslou, protoze je s tim jen spousta problemu.
Me pred casem napsal seznam e-mail, ze mam nepodporovane zarizeni. Predtim normalne fungoval, jen tam asi pridali whitelist povolenych OS. A kvuli e-mailu si fakt nove pristroje porizovat nebudu.


TOPlist