Technomorous

Takřka bez chyb

Sdílet: Twitter | Facebook | Google+

Vždycky jsem obdivoval ty dávné bájné programátory, kteří si napsali zdrojak v assembleru tužkou na papír, v hlavě si ho odkrokovali a odladili, podle tabulky přepsali do binárky, výsledek vypálili do paměti v ceně poloviny měsíční výplaty a ono to po zasunutí do příslušné patice skutečně něco dělalo. A nejen tak něco, dělalo to přesně to, co bylo původně zamýšleno. Tohle jsem nikdy neuměl a ačkoliv obvykle programuju v mnohem vyšších jazycích než je assembler a ty jsou jak známo mnohem blbuvzdornější, tak stejně většinou funguju na bázi přidám řádek - okamžitě zkouším, co to dělá.

Letos jsem udělal první výjimku, když jsem předělával soutěž Kopce. Napsal jsem si na papír, jaká databázová pole a kam musím přidat, když rozšiřuju celou soutěž o další pásmo, nakreslil si relace, ve vlaku offline upravil všechny PHP skripty a až nakonec to celé nahrál na server. Nikdo se pravděpodobně nedivil víc než já, že s výjimkou několika překlepů v místech, kde je na jednom jediném řádku HTML, PHP a někdy i JavaScript, to celé fungovalo. Vyzkoušel jsem si nahrát několik testovacích soutěžních hlášení - nikde nebyl problém. Tabulky s pořadím se generovaly, přehledy po dnech či soutěžících také, mapa zobrazovala, co měla - co víc si přát?

Dnes nahráli první svá hlášení skuteční soutěžící a web neudělal vůbec, ale vůbec nic. Všude jen pusto a prázdno - tabulky prázdné, mapa čistá jak během zeměpisného testu v páté třídě. Během psaní jsem totiž skutečně vše udělal dobře, ale když jsem po testování čistil tabulky od testovacích dat, smazal jsem i tabulky s bodováním, takže celý ten kód neměl, jak soutěžící obodovat. Občas je štěstí, že už nejsou 70. léta - oprava trvala dobu kratší, než napsání tohoto článku.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. nula (11. října 2017, 13:49)
Co mi to jen připomíná...


TOPlist