Technomorous

Palubní kamera

Sdílet: Twitter - Facebook

Kamera přilepená někde u vnitřního zpětného zrcátka a snímající dění před vozem je věc, které jsem se chtěl vždycky tak nějak vyhnout. Nemám rád zbytečnou elektroniku tam, kde být nemusí a něco, co bude natáčet, kódovat a ukládat fullHD video bude pravděpodobně složitostí přesahovat zbytek výpočetních systémů v našem rumunském autě.

Když ale vidím, co se na silnicích děje, říkám si, že mi třeba může jednoho dne být užitečná a ušetřit nervy. Nemá někdo z přítomných tip na nějaký prověřený model?


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Vláďa J. (10. října 2017, 11:42)
Počítej, že taková kamera má poměrně vysoké provozní náklady: životnost karty v ní vložené je v mém připadě mezi pěti až šesti měsíci, bez rozdílu značky či kapacity...

2. granatco (10. října 2017, 12:16)
mal som moznost vyskusat truecam a5, ale po 15 minutach som ju vratil. absolutne nehodna ceny, ktoru zan pytaju. konektory nelogicky umiestnene, vypinala sa, drziak na skle nedrzal, prevedenie otrasne.

potom som sa rozhodol zakupit nejaky lacnejsi model, nieco som prestudoval, pozrel videa a vysiel mi z toho navitel r400 za tretinu ceny. ale este som sa k jeho kupe nedostal. asi po prvej nehode... ako so vsetkym.

3. rasva (10. října 2017, 13:33)
Někdy v dubnu jsem si do Dustera nalepil tohle: https://www.aliexpress.com/item/New-Wifi-6G-Lens-Car-Dvrs-Full-HD-1080P-Car-Dvr-video-Recorder-170-degree/32769339271.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fYyDpm
Jsem s tím relativně spokojený, je nalepená v prostoru za zpětným zrcátkem, ale k mojí představě ideálu to ještě kousek má. Mohla by být o něco menší a ten výkus hlubší, aby šla nacpat o něco výš k zrcátku. Každopádně na místě drží a natáčí koukatelné video. Bonusem je wifi, přes které se dá video "streamovat", ale to je dost pomalé. A hlavně narozdíl od těch, co se lepí přísavkou na sklo není na první pohled vidět, že tam ta kamera je. Kabely mám protáhnuté do pojistkové skříně, a zapíná se zapnutím zapalování. Jediné, co jsem musel poladit je nastavení citlivosti na otřesy na minimum, na našich tankodromech jsem měl za dva dny kartu plnou zamčených záznamů.

4. rasva (10. října 2017, 13:38)
Teď ještě koukám na objednávku, já za ní dal 27 dolarů (verze bez karty a pouze se snímáním dopředu) a teď jí ten prodejce prodává za 45 a v popisu je "170 degree". Ká tam měl "150" tak buďto vylepšil a zdražil, nebo jen zdražil a změnil popis. Ale určitě by se dala stále sehnat levněji.

5. z00m (10. října 2017, 13:58)
Ja mám Lamax Drive C3. Celkom dobrá kamerka, bez GPS, má G-senzor. Má nejaké muchy, ale za tú cenu je to rozumný kompromis. Baterka mi v nej chcípla hneď po polroku, ale je to pripojené v aute na kábel, tak to neriešim.

6. r443 (10. října 2017, 14:30)
Přes 2 roky jezdím s Cel-Tec E07, nikdy žádný problém, prostě funguje.. stále se ještě prodává, pokud vím.

7. dex (10. října 2017, 16:51)
Měl jsem tuším SmartWitness 1080 (nevím, jakou přesně verzi, možná LC nebo LCA).
Na tehdejší dobu drahá, ale naprosto skvělá.
GPS s měřením polohy, rychlosti a zrychlení, ale to už je dneska asi skoro samozřejmost.
Umí haldu režimů, kontinuální záznam, ukládat snímky v nastavených intervalech (timelapse) i nahrávat nastavený čas před a po nehodě (pro nás techniky - ukládá do bufferu, který postupně odmazává a při nehodě - například překročení nastaveného zrychlení nebo stisknutí tlačítka - ho flushne na SD a pokračuje v nahrávání).
To tlačítko je také dobré, pokud není nastavený kontinuální záznam, ale je potřeba nahrát něco, co samo nespustí nehodový záznam - třeba když je vidět nesprávně předjíždějící auto nebo tak.
Kontinuální záznam jsem měl vypnutý (zapnutý jen nehodový záznam snad minutu před nehodou a dvě minuty po - ukládání obrázků po minutě jsem myslím časem vypnul), takže jsem neřešil ani opotřebování SD karty.
Jediná nevýhoda (kromě ceny) byla, že jsem si ještě víc než normálně hlídal dovolenou rychlost, když mne sledoval satelit, a byl tak na silnicích za blba, co na třicítce nejede normálně vosumdesát pyčo.
Akorát že mi ho v servise ukradli.

8. Sladislav (11. října 2017, 1:59)
Za normální peníze bych zkusil VIOFO Advanced A119 V2. Respektive ji zkusim, řešim to poslední měsíc a poměr cena/výkon je ideální. Na youtube se dá najít pár rozumných recenzí. Potřebuji kvalitní záznam, aby zabírala co nejméně místa na skle a dala se po přidělání částečně ještě natočit, protože jsem pár kamer již měl a nikdy jsem je nenalepil tak přesně jak jsem si představoval.


TOPlist