Technomorous

MacBook

Sdílet: Twitter - Facebook

ByteFest je dávno za námi a stále ještě na sebe upozorňuje nějakými dozvuky. Jedním z nich je bílý MacBook první generace, který jsem si dnes přivezl.

To bylo tak: Před více než rokem jsem si přivezl od strýčka Ondry bílý MacBook. Nevěděl jsem přesně, co bych s ním tak mohl dělat, neb mé jablečné touhy jsou plně saturovány konvolutem počítačů, které v sobě mají skutečné procesory a ne něco od Intelu. Jediný Mac s Intelem mám připojený k televizi, protože tam se výkon jeho směšných 32-bitových jadérek Core Duo hodí k dekódování filmů v rozlišení 1080p, byť jich zvládne dnes už jen nevelké množství - na moderní formáty videa už nemá dostatek sil. Na(ne)štěstí byl MacBook nefunkční a pokusy o výměnu pseudonáhodně obstaraných dílů také neskončily zrovna úspěchem, takže jsem nemusel řešit, co si počnu s dalším počítačem. Proto jsem celou tu hromady jednoho krásného dne věnoval Kocourovi a bylo po problému.

Na letošním ByteFestu jsem Kocourovi předal torso PowerMacu G3 a iMac G3 předělaný z CRT na LCD. Obé se nakonec ukázalo jako funkčnější, než jsem si myslel, že to po létech ležení buhvíkde bude a Kocour mi za tyto dva jednojádrové počítače nabídl jeden dvoujádrový - bílý MacBook. I potkali jsme se jedné sychravé říjnové soboty v Doupěti, já dal do MacBooku disk a při výměně nafouklého nefunkčního akumulátoru za úplně stejně nefunkční ale alespoň nenafouklý si všiml, že tam ten můj velmi dobře pasuje. Dokonce tak dobře, že šmouhy a špína sedí naprosto přesně. Vypadá to, že Kocour použil při bastlení tohoto notebooku minimálně plasty z toho původně mého a ještě původněji Ondrova. Odsud dál je to buď spirála nebo kruh.

MacBook-2017_10_30.jpg

Tentokrát ale vím, co s ním. Aktuálně leží na stole, jsou do něj přivedeny všechny periferie, které dosud vedly do PowerMacu G5 a je z něj stolní počítač. Ne, G5 nepůjde do šrotu, aby národní hospodářství mělo dostatek oček na špekáčkové věnce. Ale do doby, než provedu generálku všech hlučících součástí mého starého dobrého PowerMacu, je tohle mnohem tišší alternativa.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

TOPlist