Technomorous

Windows. Život bez omezení.

Sdílet: Twitter - Facebook

Ti, kteří už uměli číst a psát v roce 2009, si jistě vzpomenou na Prahu polepenou reklamou Microsoftu, kterou upozorňoval na fakt, že peklo zvané Vista je za námi a přichází Windows 7, které už nemají žádné z těch problémů, které měly předchozí verze. Chodil jsem okolo jedné několik měsíců do práce, takže ji mám už navždy vrytou do mozkových závitů a pokaždé když musím něco dělat s wintelovským počítačem, tak si na ni vzpomenu.

Třeba teď - měli jsme doma deset dnů úplně nový notebook od Lenova. Cena v rámci předvánočních šílenství více než přijatelná, parametry více než dostatečné, provedení více než vyhovující. Jen měl takovou malou chybu: po probuzení ze spánku zmizel kurzor myši/trackpadu a kromě odinstalace zařízení a několika restartů nepomáhalo vůbec nic. Google i DuckDuckGo odhalily, že jde o problém, který mají různé modely od Lenova s Windows 10 už od roku 2015 a nikdo to dosud úspěšně a trvale nevyřešil. Prostě život bez omezení. Pokud vás tedy nefunkčnost trackpadu nějak neomezuje.

Jasně, tohle vůbec není problém Microsoftu a Windows, ale nejspíš jen a pouze Lenova. Přesto - takovéhle potíže nikdy nikde jinde nemívám. Ve Windows přijdou dříve či později stejně jistě, jako u Linuxu dříve či později přijde nějaká ta kompilace a u Apple dříve či později dorazí vousatý hipster ve flanelové košili.

Notebook už je zpět v obchodě, peníze se transferují zpět na můj účet a po výběru něčeho od konkurence budu velmi zvědav, čím mě tahle platforma překvapí tentokrát. Určitě se v tom nebude omezovat.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Vláďa J. (2. prosince 2017, 9:14)
Odinstalovat ty Lenovo drivery a dát místo nich standardní Precission driver od Microsoftu na tyto problémy vždycky zabíralo (a nejen u Lenova, ale i u Dellu), zkoušel jsi? Osobně jsem nepochopil výrobce, co pořád používají jejich drivery místo výborných (a téměř vždy přesnějších PD od MS)...

2. Logout (2. prosince 2017, 9:27)
[1] Smazání driverů jsme zkoušeli, bohužel Precision drivery tady nelze aplikovat, protože Lenovo nenasadilo kompatibilní Synaptics ale touchpad od ELANu, který není dle standardu MS precision touchpad. Po smazání driveru od Lenova se stáhl jiný ELAN pointing device přímo z Windows Update a funkčnost zůstala stejná.

3. nula (2. prosince 2017, 9:59)
Jen se zvědavě zeptám - to byl některý model bez trackpointu?


4. Vláďa J. (2. prosince 2017, 11:28)
[2] Tak to už vůbec nechápu, proč vůbec používají v dnešní době něco, co není PD kompatibilní :( Blbci, fakt...

5. Logout (2. prosince 2017, 11:39)
[3] Ano, tohle byl tableto-notebook Yoga 510, trackpoint je dneska jen na "lepších" byznys modelech.


TOPlist