Technomorous

Technický konzervativismus opět vítězí

Sdílet: Twitter - Facebook

Opravdu jsem se chtěl posunout do nových výšin. Fakt. Snažil jsem se vyměnit hloupou krabičku s anténou a třemi ethernet porty za něco mnohem chytřejšího, vybavenějšího a všech stránkách v lepšího.

A dopadlo to jako vždycky.

Asus WL-500GPv2 odolal třem dnům intenzivních pokusů o nastavení funkčního módu Infrastructure Client. Vyzkoušel jsem dobrých osm různých verzí tří různých firmwarů (Oleg, CDMA/Koppel, OpenWRT). Pravděpodobně bych už byl schopen cross-compilovat si na router i Dooma. Ale nastavit síť tak, aby do ethernetové zásuvky zapojený počítač dostal IP adresu od nadřazeného routeru, ke němuž je Asus připojen skrze WiFi, to je nad mé síly.

Proto zvítězil můj konzervativní pohled na svět a za 170 korun (včetně poštovného) jsem si na Aukru potřetí koupil úplně stejnou krabici, s jakou jsem byl ve dvou inkarnacích spokojen posledních deset let. Je to smutné, ale je to tak a lepší to už asi nebude.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře

1. Busy (4. prosince 2017, 11:56)
Asus WL-500GPv2 je proste absolutne bezpecny. Odola vsetkym utokom. Aj legalnym...

2. Nox (4. prosince 2017, 16:42)
Ja v takovych pripadech kupuji i dalsi pristroj jako rezervu, az umre ten stavajici, navic se pak moc nezdrzuji nastavovanim, atd. Coz by mozna stalo za uvahu i v tvem pripade.

3. Bubák (4. prosince 2017, 17:00)
[2] Kvůli takovým vykutálencům jsou součástky pájeny ekologickým eurocínem, což je kurvítko samo o sobě.

4. Logout (4. prosince 2017, 17:30)
[3] Součástky jsou pájeny ekologickým eurocínem proto, že si to banda úředníků pod pláštěm ekologie vymyslela a banda politiků jim to odkývala, neb tomu nerozuměli. Prosím o budoucí vynechání podobných útoků na jiné diskutující.

5. w359 (4. prosince 2017, 21:03)
Na rovnaký účel (wifi namiesto káblov, funkčné DHCP) používam dvoch klientov Airlive WN 300R ( http://www.airlive.com/support/firmware/WN-300R ). No zdá sa, že už sa nevyrábajú, možno nejaká revízia?


TOPlist