Technomorous

SATA řadič

Sdílet: Twitter - Facebook

Z hromady přebytečného PC šrotu, který v Doupěti zabírá dobré tři krabice a v součtu okupuje minimálně dva metry krychlové, si v občacných chvílích skládám PC pro jisté, zcela konkrétní využití (o tom využití někdy jindy). Deska, kterou jsem do něj osadil, nemá ale ani jeden SATA port (neb takových, které SATA port obsahují, jsem se už zbavil - mají totiž ještě nenulovou hodnotu). Jelikož jsem na ByteFestu dostal od laskavého čtenáře šestiportový SATA řadič do PCI-x slotu, myslel jsem že mám po problému. Ve skutečnosti je tomu ale přesně naopak.

Řadič dělal Intel, deska AMD - taková kombinace nemůže nikdy spolupracovat. Řadič se v počítači přihlásí, BIOS si jej zařadí na seznam bootovatelných zařízení, všechny připojené disky jsou detekovány a tím to bohužel hasne. K bootu samotnému nikdy nedojde, neb poté co se vše výše uvedené stane, skončí bootovací proces v BIOS setupu a je úplně lhostejné, co kde nastavím.

Tohle konkrétní PC tedy zůstává už třetím měsícem v nedodělaném stavu a jen okupuje prostor. Naštěstí normální funkční SATA řadič by měl jít sehnat za pár stovek, takže tomu snad takto nebude navždy. A ostatní PC šrot pomalu mizí, dokonce už jsem v regálu zahlédl něco jako kousek volného místa!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Tritol (5. prosince 2017, 11:09)
Vida, tak to ti můžu předat další dva case a notebook... ;-)


TOPlist