Technomorous

Technomorous sociální

Sdílet: Twitter - Facebook

Z poznámkovníku, který už je skoro stejně dlouhý jako celý kód tohoto skromného webu, jsem o víkendu náhodně vybral položku "udělat sdílecí linky na sociální sítě" a do zmíněného kódu tuto funkcionalitu dodělal. Přímo pod titulkem článku tak najdete odkazy pro jeho rychlé sdílení na Twitteru, Facebooku a Google+.

Implementace byla vskutku triviální, i s úpravou šablony se kód zvětšil o pouhých 695 bajtů. Celkově délka kombinace Perlu, HTML a CSS dosáhla 16603 bajtů, takže zálohu do šesnáctikilobajtové EEPROMky si už neudělám - smutné, ale v takovém světě dneska žijeme.

Poznámkovník dále obsahuje např.:

  • vytvořit přehled posledních padesáti komentářů napříč články
  • doplnit tlačítko PayPal Donate, aby šťastní čtenáři mohli zabezpečovat blahobyt autorův
  • dořešit možnost online přepínače cílového kódování

Pevně věřím, že všechny tyhle věci neprotáhnou kód nad 32kB, nerad bych zas v brzké době upgradoval zálohovací hardware!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Nox (5. prosince 2017, 16:12)
Hezke.. a ja se dneska dopoledne docela vydesil, jestli tenhle web nekdo nehacknul, pripadne nezmenil majitele, neb takove veci jako odkazy na FB nebo TW bych tu fakt necekal. Asi uz jsem vazne staromodni.
Budu se tesit na dalsi upravy, treba tech poslednich 50 komentaru by bylo fajn.

2. melsoft (5. prosince 2017, 17:35)
Kdysi jsi udělal takové to udělátko na sledování RSS z Rayerovy stránky, což je velice chvályhodné. Jen se mi narozdíl od ostatních RSS kanálů zobrazují nejnovější články až úplně dole (a že jich je). Když už si děláš poznámkovník, nechtělo by se ti tohle taky nějak pořešit?

Díky!

3. Logout (5. prosince 2017, 18:09)
[2] Hotovo, nenapadlo mě pořadí řešit, protože RSS čtečky si to většinou otáčí samy dle data publikace.


TOPlist