Technomorous

Projekt: Gopher na Psionu

Sdílet: Twitter - Facebook

Psion EPOC32 je pro mě srdcová mobilní platforma. Nikdy nic, co se dá zaklapnout a odnést ve větší kapse nebo malém batohu, nefungovalo tak dobře, předvídatelně a použitelně jako Psion. Sice nemilosrdný čas likviduje jeden kus v mé sbírce za druhým, nicméně zatím stále stíhám doplňovat z jiných zdrojů a nějaký ten netBook či Series 5mx se tak u nás doma vždy najde.

Původní webový prohlížeč od Psionu (nazvaný jednoduše Web) zastaral už v době, kdy byly tyto kapesní počítače používány i mimo skupinu pár nadšenců, a prakticky každý jej nahradil Operou. Ta vyšla naposledy ve verzi 5 a i když je dnes také již minimálně deset let za zenitem, tento skromný blog si v ní přečtete, stejně jako některé jiné weby.

Nepřečtete si ale Gopher, ten totiž Opera přímo nikdy neuměla. V nastavení lze najít položku Gopher proxy, jak by ale taková proxy měla vypadat a fungovat, to dnes už neví asi nikdo. Přesněji řečeno, metodou pokus a omyl na to přišel jeden ruský programátor, vytvořil si vlastní proxy, spustil ji na svém serveru, lidé ji začali používat a pak jednoho dne proxy oznámila Permission denied a tím to celé skončilo. Pokusy o kontakt se míjejí s účinkem.

Tak jsem si cestou vlakem do práce odchytil komunikaci Opery s proxy a zdá se, že to je vcelku jednoduchý HTTP GET request, který by mohlo být taktéž velmi jednoduché obsloužit. Na Vánoce mám o zábavu postaráno, od doby agregátoru Bongusta! jsem v Perlu nic pořádného nenapsal a tohle se jeví jako ideální způsob, jak si jazyk po pár měsících osvěžit.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. nula (7. prosince 2017, 22:36)
Zajímavé. Někde bych Psion Series 5, možná i 5MX našel. Jen přemýšlím, jak je vlastně moderně připojit on-line...?

2. Logout (7. prosince 2017, 22:40)
[1] Pokud nebudeš trvat na tom aby to "moderně" bylo zároveň i "mobilně", pak starý dobrý sériový kabel a pppd na unixovém stroji. U 5/5MX nic lepšího bohužel vymyslet nelze. U Series 7/netBook si sdílím internet nezabezpečenou WiFi z mobilu.


TOPlist