Technomorous

Windows Phone iPod

Sdílet: Twitter - Facebook

Dlouho jsem přemýšlel o pořízení samostatného hudebního přehrávače, protože si nerad nečím tak sprostým, jako je přehrávání hudby, vybíjím mobil - své pojítko s okolním světem a pracovní nástroj.

Ještě o chlup delší dobu jsem se pokoušel na Aukru prodat sestry telefon Nokia Lumia 630, kterému po dvou letech používání při vyndavání SIMky kvůli jejímu přesunu do iPhone SE ulomila několik pinů v SIM slotu a tím z něj učinila v podstatě lepší hudební přehrávač.

Ani jedna z těchto činností nikam dlouhodobě nevedla, takže jsem se rozhodl je vzájemně anulovat - sestra už nemá telefon k prodeji a já mám hudební přehrávač se systémem Windows Phone 8.1. Kromě přehrávání hudby umí přes WiFi stahovat podcasty, takže pomalu doháním několikaleté resty v poslechu svých oblíbených pořadů a zbývající volné místo jsem zaplnil vším, co jsem našel v kategorii Hry a bylo to zdarma.

Rozhraní mi sice napoprvé připomnělo věci, které jsem na obrazovkách vídal, když zdrojáky začínaly slovy uses Graph;, ale po pouhých čtyřiadvaceti hodinách jsem si nejen zvykl, ale dokonce mi Metro konečně přijde smysluplné a použitelné.

Je to tedy takový trochu divný iPod, ale prozatím funkční, příjemně kompaktní a s Angry Birds.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Peter Kotrčka (7. ledna 2018, 8:12)
630 nebol zlý prístroj, lenže v tej dobe "bežný užívateľ" chcel viac - nemalo to blesk, nemalo prednú kamerku, senzor priblíženia (a tá funkcia displeja ktrorá to mala nahradiť mi veľmi nefungovala - a to ešte nie som osoba, ktorá by veľa telefonovala). Dobrý bol na pomery ceny displej s nejakou tou ich super špeci vrstvou, ale bohužiaľ, bez možnosti automatického jasu. Zvukový výstup tiež nebol bohvie čo (do slúchadiel), takže to "lepší hudobný prehrávač" beriem len ak si to myslel ako "prehrávač ktorý toho vie viac než empétrojka za 400 od Nguya".

Nedostatok (a nekvalita / menšia funkčnosť existujúcich) aplikácií to zabil (platformu), ale to ti je vzhľadom k absencii SIM asi jedno. Zdarma asi OK, ale na ten účel by mi to prišlo ako zbytočne veľký krám na nosenie.

2. Nox (7. ledna 2018, 9:54)
Osobne jsme zadnou nemel, ale z okruhu znamych mi Lumie prisly jako dose hardwarove nespolehlive. Zrovna ted bude znamy reklamovat nenabijici USB konektor a to uz u druheho kusu stejneho typu. Otazka je, jake statistiky poruchovosti jsou globalne.

3. Logout (7. ledna 2018, 10:18)
[1] Jo, on běžnýbuživatel chce obvykle naprosté nesmysly, naštěstí nejsem běžný uživatel. A co se týká zvukového výstupu - mam dvoje sluchátka od Philipsu, v ceně někde mezi 500 a 1000 Kč, po připojení neslyším žádný rozdíl proti tomu jak hrálo BB Z10, Xiaomi Note 5A či iPhone 5s. Tak dobře jako klasický iPod sluchátka stejně nekrmí ani jeden. Je to ale víceméně bezpředmětné, protože muziku poslouchám ve vlaku, kde to je jedno a nebo v autě, kde jde o přenos přes BT do palubního rádia.

[2] Statistika z naší korporace říká, že Lumie první generace byly v poruchovosti až daleko za poslední generací Bold/Curve od BB a lidi tenkrát prosili, aby mohli dostat Lumii a ne BB. Totéž bych řekl o Q5 versus Lumie druhé a třetí generace, kvé pětky z té doby už u nás nejsou dva roky, Lumie stále ještě jo, když si lidi nesednou na displej, tak to dát pryč nechtějí.

4. Krtek (7. ledna 2018, 11:26)
Jak to myslíš tou kvalitou krmení sluchátek u původního iPoda ? Mam iPod touch, iPhone 3GS a výhledově SEčko ale že by byl rozdíl v tom co leze do sluchátek, jsem si nikdy nevšim.

5. Logout (7. ledna 2018, 12:20)
[4] Někdy kolem iPhone 5 Apple změnil dodavatele D/A převodníků a lidi co na to mají sluch tvrdí, že k horšímu. Ten, který byl v původních iPodech s diskem a ovládacím kolečkem byl v prvních generacích iPhone/iPod touch a pak už ne. Mně je to vzhledem k uvedenému prostředí, v němž posloucham, úplně jedno, ale na hifi fórech se to probíralo.

6. F6 (7. ledna 2018, 17:23)
Co Apple zaříznul iPod, tak nevím, čím bych ho nahradil. Nic, co se podobá iPodu Nano 6. generace (nebo Shuffle) jsem na netu nenašel. Jelikož ho denně používám od roku 2012, tak se to podepsalo na baterce, která vydrží nějakou cestu do práce, ale často se mi stává, že když ho zapomenu nabít, tak jsem ráno bez hudby a musím přepojovat sluchátka do telefonu (ve kterém mám nouzově pár písniček, aby to nezabíralo moc místa), což mi přijde po zvyku na iPod s klipsnou velmi nešikovné. Zřejmě nová doba.

7. Nox (7. ledna 2018, 17:55)
[6] Bohuzel na ergonomii dneska nikdo nehraje. Zrovna pred casem jsem si rikal, ze kdyby nekdo vyrobil slusny pouze MP3 prehravac s microUSB a microSD plus kvalitnim ovladanim, urcite by jich na svete nejaky milion prodal. Ne kazdy hyka nadsenim z hloupych megapadel.

8. Jinej Honza (7. ledna 2018, 21:57)
Co používáš za přehrávač?
Já nemám rád koncepci tagy+knihovna ("Various artists"/"unknown" ahoy!), tak jsem skončil před pár lety s přehrávačem Folder Play.

Já mám teda L520 přímo jako telefon. Přihodil to obchod za korunu (vrácený zboží...) k zlevněnýmu notesu (dtto, taky zlevněnej), jinak bych asi doteď používal starý Nokie.

9. Logout (8. ledna 2018, 12:02)
[8] Já mám od roku 2005, kdy jsem si muziku nasypal do iTunes, vše otagováno, roztříděno a často i s album artem, takže jsem zůstal u výchozího přehrávače, který je celkem svižný a nežere místo navíc v úložišti.

10. w359 (8. ledna 2018, 23:15)
[7] Čo sa týka prehrávača, používam Sansa Clip+. Disponuje miniUSB konektorom (ok, nie mikro), slotom na mikro SD kartu a slušným zvukom. Na oboch kusoch sa mi ale po čase utrhol práve ten klip. Prvý som reklamoval, na druhom už som sa neunúval a používam ho stále.

11. Marty (10. ledna 2018, 21:53)
Já s láskou vzpomínám na Sandisk Sansa E2x0, měl jsem verzi E260R.
Dal se do toho naháčkovat firmware Rockbox, parádní věcička.

Jinak na stole v práci se mi válí HTC 8s v moc hezkém stavu, jen má drobný problém - baterka je tak mrtvá, že to prostě nejde rozchodit. Asi zkusím rozborku a nabít modelářskou nabíječku... Ale co s tím pak budu dělat taky nevim.

TOPlist