Technomorous

Minireport ze Z(a)mrzlého éteru 2017/2018

Sdílet: Twitter - Facebook

První letošní PMR portejbl je za mnou a - stručně řečeno - byl to mazec. Vloni jsem s vysílačkou na kopci stál všehovšudy třikrát a s potěšením a sobě vrozenou skromností mohu konstatovat, že PMR bez mé přítomnosti za ten rok nejen že neumřelo, ale žije lépe než kdy předtím.

Martin KbelyVýbava

Vyrazil jsem tak, abych byl na vrcholu zhruba v poledne, nakonec jsem dorazil těsně po půl jedné. Všude v nížině panovalo téměř jaro, už doma jsem ale předpokládal, že vršek Ještědu bude uvnitř čepice z mraků a do báglu nabalil odpovídající oblečení. Pokud není úplné jasno či inverzní počasí, tak je nahoře viditelnost v tomto ročním období málokdy dobrá a nejinak tomu skutečně bylo i tentokrát. Sice nemrzlo, nicméně viděl jsem si sotva na špičky bot.

Deník - ZE2017/18

Okupoval jsem svůj oblíbený kámen, rozložil na něm porteblovací výbavu a už to jelo. Za čtyři hodinky jsem udělal 52 spojení a to jsem si stihl i dát pauzu na horký čaj a z domova přinesené občerstvení. Byla doba, kdy se tohle nedalo udělat abni v létě za celé odpoledne, teď to svištělo tak, že jsem si jednou rukou skoro nestíhal do svého BlackBerry 8800 dělat poznámky. Zaznamenal jsem docela dost nových volaček, pokud by jich jen polovina v pásmu zůstala, je budoucnost PMR446 růžová.

Krkonoše

Ve čtvrt na čtyři mlha zmizela, jak vítr rozfoukal mraky halící vrchní část kopce. Vysílačka tak na chvilku putovala do báglu a já se kochal výhledy - takhle vykreslené Krkonoše jsem tu v zimě viděl poprvé a to sem jezdím několikrát ročně už skoro šest let. Budovy na vrcholu Sněžky (podle popisu na ochozu vysílače uprostřed fotky) házely při západu slunce krásné odlesky. Škoda, že jsem neměl lepší foťák, než jen ten mobilní. Dolů jsem šel už za svitu baterky, hezky spořádaně a městsky po silnici - do žádných dobrodružství v lesích jsem se tentokrát nepouštěl.

Upřímně - nevím, kdy se zase na kopec dostanu - ale tento start do nového roku se mi líbil. Díky všem, kdo vzali vysílačku do ruky a pokusili se udělat nějaké to spojení. Pokud se mi podaří z fotek vybrat alespoň jednu trošku zimní (nebo mi někdo nabídne nějakou vlastní), udělám elektronické pamětní lístky. Už teď se těším na příští Z(a)mrzlý éter.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře


TOPlist