Technomorous

Začátečníkem

Sdílet: Twitter - Facebook

Už se mi to nestalo dobrých deset, možná patnáct let - sedl jsem si k počítači, nabootoval na něm operační systém a vůbec netušil co se v něm jak dělá. Všechny systémy, které běžně používám, jsou buď unix-like, Mac-like nebo to je nějaká verze Windows. Jakmile znáte z těchto kategorií jeden jediný systém, znáte je všechny - tedy znáte principy a ten zbytek už si snadno domyslíte, dovodíte či dogooglíte.

Zrovna jsem ale na Thinkpad T400 nainstaloval ArcaOS 5.1, aktuálního pokračovatele OS/2 a po prvním bootu jsem neuměl ani nastavit rozlišení obrazovky. Sice jsem kolem vánoc trošku experimentoval s OS/2 ve VirtualBoxu, ale to bylo jen takové nevinné kočkování, navíc s dost starou verzí. Tentokrát přišel na řadu reálný hardware a reálné použití a byl jsem v koncích. Tohle prostě neznám. Pokud je tohle ten pocit, který zažívají denně běžní neznalí uživatelé, pak to není nic moc, ba dokonce je to značně frustrující. Jsem zase začátečníkem a mám co studovat, licenci za 129 USD by bylo škoda zahodit kvůli neznalosti.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. w359 (11. ledna 2018, 21:06)
Zaujímali by ma názory na použiteľnosť. OS/2 pokladám za hodne exotický systém, o ktorom som naposledy počul v polovici 90. rokov.

2. Logout (11. ledna 2018, 21:36)
[1] Zadaří-li se, vyjde někdy ke konci ledna recenze. Ještě uvidím kdy a kde.

3. Macek333 (12. ledna 2018, 11:32)
Trochu mi to připomíná frustraci při prvním konfiguraci X v RH 5 :-D

4. Logout (12. ledna 2018, 14:32)
[3] A to je skutečně přesné! Jsem si vzpomněl, jak jsem (internetu nemaje) nešťastně četl brožuru RedHatu tam a zpět a zkoušel z ní vyčíst, proč mi to nejde a nejde :-)


TOPlist