Technomorous

twm

Sdílet: Twitter - Facebook

Tak je to tady, propracoval jsem se až k twm. Čistému, nenakonfigurovanému, výchozímu twm.

PC_Athlon64_NetBSD-2018_01_29.png

Začínal jsem na jedničkovém KDE. Pak přišel WindowMaker, pak Xfce, pak dwm. Mezitím jsem zkoušel Fluxbox, tvtwm, KDE4, fvwm či CDE. A teď jsem zjistil že twm tak, jak jej Tom LaStrange v roce 1987 napsal je naprosto v pohodě a nic mi v něm nechybí.

Vizuálně je twm stejně příjemné jako první verze AmigaOS/Workbench, kterou dodnes považuju za nejvíce oku lahodící - tedy mému oku. Funkčně netrpím nedostatkem. Pro můj polofileserver/poloworkstation jsme tedy na konečné. Nic víc se tam už vymýšlet nebude.

A ten RAID5, který na přiloženém screenshotu konfiguruju bude již brzy funkční!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. nula (2. února 2018, 23:57)
Na twm jsem si nikdy nezvykl. :-( Možná proto, že jsem od začítku zvyklý používat virtuální plochy ahodně klávesových zkratek.


2. nula (3. února 2018, 0:00)
Pochopil jsem správně, že stále probíhají pokusy se Zipit Z2? A jak se s ním daří?

3. Logout (4. února 2018, 0:07)
[1] Nu já jsem na jedné straně zvykl na dwm, kde se vše řeší zkratkami a plochy tam jsou tak běžné, jako jinde okna a na straně druhé nemám nejmenší problém s twm, kde mám plochu právě jednu. Zvláštní, ale je to tak.

[2] Na Z2 je čerstvý port Devuan Linuxu, šlape dobře, jen to bohužel vypadá, že můj kus má vadnou WiFi, nejede v žádné distribuci. Vůbec se neohlásí zařízení a kernel při bootu při pokusu o inicializaci přes SPI háže samé chyby.


TOPlist