Technomorous

3. zpráva o stavu gamesení

Sdílet: Twitter - Facebook

Únor je nejkratší měsíc v roce a proto jsem se jej rozhodl celý věnovat jedné jediné hře.

PC_Athlon64_NetBSD-2018_02_03.png

V relevantním historickém období jsem doma vůbec neměl počítač, na němž by Doom II šel spustit. Takový jsem si pořídil až v době, kdy už zase nikdo Doom II nehrál, všichni slintali nad Quake II a chystali se na příchod Quake III. Můj jediný kontakt s touto hrou byl v gymnaziálních učebnách a tam se hrálo síťově, kdo se nechtěl do death-matche zapojit byl od počítače vyhozen a na single-player tak nebylo ani pomyšlení.

Po létech jsem se ke hře vrátil někdy kolem roku 2003 na podolské koleji, nicméně to jsem pro změnu stahoval z internetu WADy s novými levely, mnohdy opravdu řádně odlišnými od normálního doomovského prostředí. Jediný seriózní pokus o skutečné hraní původních levelů jsem uskutečnil před deseti lety, kdy jsem došel až do šestnácté úrovně a pak mi do života vstoupila moje aktuální žena a na hraní po večerech nebyl čas.

Času je sice stále málo, ale v rámci plnění novoročního předsevzetí můj čtyřiašedesátibitový Athlon přechroustal v NetBSD balíček PrBoom a pokusu dohrát 32 levelů za 28 dnů tak nic nebrání. Další zprávu o stavu gamesení tak čekejte až na konci měsíce.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Jinej Honza (5. února 2018, 16:41)
Měl sis naordinovat Dungeon Mastera, to je mnohem víc retro a ještě bys to mohl hrát autenticky na Atari ST nebo Amize. :)

I když Atari ST myslím mělo takovou nepříjemnost, že se nedalo pít ze studánek, člověk (ještěr, trpaslík, chlupatá věc...) musel naplnit měch a pít z toho.

2. Kolemjdoucí (6. února 2018, 21:18)
Původní Doom jsem nikdy nedohrál a motivace se vždy po pár levelech vytratila. Ale potom jsem vyzkoušel modifikaci Brutal Doom a musím říct, že to byl intenzivnější zážitek, než může nabídnout velká část naleštěných moderních her.

Doporučuji a není to jen o zvýšené míře násilí, jak by mohl evokovat název.

3. Logout (7. února 2018, 7:21)
[1] Není všem dnům konec. V dubnu budu gamesit na ZX Spectru, červen klidně může být měsíc Atari ST a třeba i na DM přijde...

[2] Jak tak na to koukám, to je v podstatě moderní hra v enginu Dooma - to by mě asi až tak nebavilo, stejně jako mě s výjimkou několika málo kousků nebavil a žádná moderní hra. Moc fyziky, moc realističnosti...


TOPlist