Technomorous

První únorový kus trejlíčku

Sdílet: Twitter - Facebook

Kam půjdu na nedělní poobědovou procházku jsem plánoval celé sobotní odpoledne. Nerad se vracím po stejné trase, po níž někam jdu, protože v běžném trojrozměrném prostoru lze bez vracení za stejných podmínek dojít dvakrát tak daleko, než když se vracet musíte. Jelikož je ale cílová oblast na rozmezí tří okresů (Praha-východ, Mělník, Mladá Boleslav) a autobusové linky o víkendu evidentně okresní hranice nepřekračují, musel jsem se smířit s tím, že hodinu a půl půjdu kupředu vstříc neznámým vzrušujícím dálavám a stejně dlouhou dobu se budu cestou zpět dívat na nudnou, již okoukanou krajinu. Útěchou mi bude, že na mapě powertrailu Trail-EE-Czech budu mít dalších sedmnáct smajlíků.

Auto jsem nechal v Sudově Hlavně a kolem druhé hodiny odpolední jsem vyrazil směr Konětopy a Čecelice. Procházka to není dlouhá, nějakých čtyři a půl kilometru tam a stejně tak nazpět. I s odlovem plánovaných trailových a jedné netrailové kešky mi cesta trvala necelé dvě hodinky, návrat zpět pak hodinu.

Stav odlovu Trejlíčku na začátku února 2018

Jak vidno, pěkně se mi ty cesty začínají žlutět. Zelených ale zbývá pořád dost - až bude na této mapce zelené vše, co se týká série Trail-EE-Czech, budu přesně v polovině - ještě jednou tolik jejich severně. Výřez jsem udělal takto úzký záměrně, abych se nedeprimoval.

A čistě na okraj, takřka pod čarou: Vyzkoušel jsem spolehlivost měření vzdálenosti pomocí počtu kroků na MiBandu 1s. Jak na něj nadávám, protože si vymýšlí kroky když zrovna houpu dítě na houpačce nebo píšu v práci na klávesnici, tak tady to zvládl velmi dobře. Měřením podle mapy jsem uše cca 9200 metrů, což by při délce kroku 75 centimetrů mělo dát 12300 kroků. Počítadlo jich ukázalo 12600, což je zruba pětiprocentní rozdíl a ten může klidně být dán přešlapováním na místě při logování kešek. Za ty prachy dobrý.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře


TOPlist