Technomorous

Vzhůru na kopec: rozhledna Vinice (JO70IB)

Sdílet: Twitter - Facebook

Zařazení do série Vzhůru na kopec* je tentokráte trochu zavádějící, protože se nejedná o pojmenovanou kótu ve smyslu mé soutěže Kopce, takže ji nelze soutěžně aktivovat, nicméně kopec to je, jsou z něj vidět celé Úvaly a pěkně se do něj zapotíte. A vysílat se z něj také dá.

Spojení z rozhledny Vinice

Bohužel jsem 112 schodů, které vedou z paty ve výšce 286 metrů nad mořem až na vyhlídkovou plošinu v předposledním patře 31,2 metrů vysoké rozhledny, nestihl vyšlapat v době, kdy na severu poslouchal Jerry Nové Město, takže můj DX nepřekročil třícifernou hranici, ale i tak je to na takovou krtinu docela dobré. Na Děčínský sněžník jsem se dovolal za 59, opačně to bylo zrcadlo na to že jsem stál pod baterií mobilních a mikrovlnných antén a pode mnou se vinulo od nevidím do nevidím vedení vysokého napětí to není vůbec špatné.

Rozhledna nejbližší mému bydlišti, navíc otevřená i v zimě, se vstupem zdarma a ještě tam šlo za necelou hodinku v nepříliš exponovaném čase nasekat deset pěkných spojení. Poslal jsem deník jak do soutěže Zimní střelec, tak společně s pár fotkama do Přehlídky Malých Radiostanic a ještě z toho bude deník do únorového PMR Cupu. Co víc si přát?


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Peter Kotrčka (12. února 2018, 1:18)
Bol som tam, antény sú odtienené, takže vysielať sa dá pekne. A áno, na tú nadmorskú výsku je to celkom OK, smerom na sever pomerne otvorené. Škoda že už na PMR nebudem.


TOPlist