Technomorous

A teď mi dovolte uplně změnit téma: Žehlička

Sdílet: Twitter - Facebook

Měl jsem onoho rána radost, hned jak jsem otevřel oči. Poprvé jsem se vzbudil na vibrační budík MiBandu 1s v 5:55 a neprobudil tak rodinu. Byl jsem tomu rád, protože zatímco já šel spát někdy kolem desáté, žena si s naším koblížkem hrála až do tří do rána. Telefon mě následně pochválil, že jsem přidal hodinu ke spánku, takže konečně spím alespoň průměrně a tudíž možná co nevidět neumřu na leprocholeru, jak mi jinak běžně vyhrožuje. I snídaně se mi povedla vysloveně nadprůměrně, ke štěstí kompletnímu chyběl jen rum do kávy.

A pak vypuklo peklo. Tedy vlastně naopak - nevypuklo, vyhaslo. Zjistil jsem totiž, že mi přestala hřát žehlička. Sotva jsem si na ni po šesti letech společné každodenní lopoty zvykl, tak si klidně odejde do věčných lovišť. Asi jsem ji urazil, když jsem na ni nedávno nadával, že je to velká, stará, zbytečná obluda a asi se brzy kouknu po nějaké mladší, lepší. Tak teď budu muset.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Tritol (13. února 2018, 11:55)
Rovnováha musí být :-(

2. Ryba (13. února 2018, 21:15)
A zkoušel jsi ji vypnout a zapnout, nebo přeinstalovat ovladače?

3. Bubák (13. února 2018, 21:44)
Po šesti letech? To je nějaké divné, že kurvítko zabralo tak pozdě.
Jináč žehlička je docela primitivní zařízení, pokud je rozebiratelná, je velká pravděpodobnost, že půjde opravit. Ale pokud se třebas topná spirálka přerušila v polovině, tak náhradní bude mít jen servis, která bude chtít za opravu dvojnásobek ceny žehličky.

4. Macek333 (14. února 2018, 8:00)
Stejně mi hlava nebere, jak může být lidská práce opravy (plus něco za energii na náhradní díl) být cenově výš, než lidská práce strávená výrobou všech dílů plus energie na výrobu všech dílů plus doprava z Asie. Ta entropie se nechová logicky :-)

5. Logout (14. února 2018, 10:19)
[4] Nechci se tu pouštět do ekonomických a politických debat, ty jsou lepší u piva v hospodě ale:

Extrémně levná asijská práce + masová výroba + nízké daně pro exportéry + dotace dopravy státem < Drahá evropská práce + vysoké evropské zdanění všeho

Je to fakt až tak jednoduché.


TOPlist