Technomorous

Měsíc s MiLošem

Sdílet: Twitter - Facebook

Xiaomi MiBand, kterému jsem dle způsobu, jakým jsem k němu přišel, začal důvěrně přezdívat MiLoš je tu se mnou už 31 dnů. Dnes si poprvé řekl o nabíječku, což mě přinutilo podívat se, kdy jsem jej vlastně nabil poprvé a bylo to 1. února.
Co si o něm myslím po měsíci používání?

 1. Kvalita provedení

  Nemohu říct, že bych byl nespokojen - náramek je pohodlný a měkký, zatím se nikde nic nerozpadlo ani neprasklo a to i přesto, že ruku s náramkem strkám při geocachingových výpravách kam je zrovna třeba a MiLoše nijak nešetřím. Matné postříbřené části mají ale shodně po jednom škrábanci a obě byly škrábnuty při zcela mírumulovných činnostech - část na sponě jsem poškrábal o desku stolu při běžné pracovní činnosti, tj. psaní na klávesnici (hodinkáři tomu říkají kancldajving), část vrchní s LEDkami jsem škrábl při jediném dosavadním sundání náramku a jeho odložení na pračku - pračka ho shodila na dlažbu a dlažba pokousala. Normálně se sice škrábanců bojím víc než náš Fík reklamy s tučňákem (třeba dvě vlásečnice, které způsobila suchá prašná zima na předním skle našeho Dusteru mě už několikrát v noci probudily ze sna), ale řekl jsem si, že u náramku za necelé tři stovky, který jsem navíc měl de facto zdarma to prostě nebudu řešit.
 2. Přesnost měření chůze

  MiLoš měří velmi přesně (chyba pod 5%) při chůzi. Dle GPS ujdu skoro přesně dvanáct kilometrů, nastavenou délku kroku mám defaultních 75 centimetrů, náramek mi po návratu domů ukáže 16454 kroků. To ujde.
  Ovšem zároveň nutno konstatovat, že MiLoš pěkně kecá při činnostech, které chůzí nejsou. Je pravděpodobné, že psaním tohoto článku jsem popošel takových deset, dvacet metrů, ne-li více. Houpání dítěte na houpačce = chůze. Čištění zubů = chůze. Je těžké určit, jak velká je během dne celková chybovost, protože mám ten nepříjemný zlozvyk při čekání na cokoliv neustále chodit sem-tam, ale odhaduju to, že 10-15 % denního výsledku jsou fake news.
 3. Přesnost měření spánku

  Náramek ukázal, co vím dávno - lehnu do postele a spím. Usínací proces až na výjimky nikdy netrvá více než deset minut, mám to tak plus/mínus odjakživa. V noci spím něco mezi dvěma a třema hodinami hlubokým spánkem, je přitom celkem jedno, kolik toho naspím celkově. Když v pátek večer spím v ložnici sám s Filipem nebo když před spaním vypiju dva litry maté, tak se hluboký spánek nedostaví, nicméně to vím i bez MiLoše z toho, jak se ráno cítím. Jediné, co by mohl náramek zvládat lépe je noční probuzení - sem tam se probudím, kouknu kolik je hodin, otočím se a zas usnu, na náramku ale chrním celou noc.
 4. Notifikace

  Ačkoliv MiBand 1s nemá displej (byl to záměr), umí notifikovat vibracemi. Nepokoušel jsem se notifikace jakkoliv konfigurovat pomocí placených aplikací třetích stran, ve výchozím stavu vibruje jinak dosažení denního cíle v počtu kroků a jinak vše ostatní. To mi úplně stačí.

Celkové hodnocení: sedm z devíti.


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře


TOPlist