Technomorous

Mobilní hra 8-bit Quiz

Sdílet: Twitter - Facebook

Našel jsem v Google Play něco, co krásně ilustruje, jaký jsem herní analfabet. Hry, které jsem na osmibitech opravdu s nadšením a delší dobu hrál, bych zvládl z paměti během pár sekund vyjmenovt a ten seznam nebude nijak extra dlouhý: Akcionář II, Telefony, Boovie, Lemmings, 1942, BeTiled, Pariboro, konec. Nenechte se mýlit, na vícebitech toho není o mnoho více.

To něco je hra 8-bit Quiz. Pokud jezdíte pravidelně na osmibitové akce, jistě znáte proslulé soutěže s herními obrázky od Factora6 nebo kvízy od Wotnaua. Tato aplikace je kapesní náhradou obou. Tedy, oba pánové jsou samozřejmě mnohem lepší, jejich soutěže mnohem zábavnější, ale v metru si je z kapsy nevyndáte.

Ve hře hádáte obrázky z her napříč platformami. Nejdříve vidíte jen obrázek a můžete zadat název hry, který musí odpovídat oficiální anglické distribuci. Všechny nealfanumerické znaky se vynechávají a místo ampersandu se musí slovy napsat and. Pokud nevíte, můžete ťuknout na Hints a ukáží se vám hvězdičky odpovídající písmenům názvu s odhalenými prvními písmeny jednotlivých slov. Pokud nevíte ani tak, opakované použití tlačítka Hints ukáže nápovědu slovní.

8-bit Quiz hint 1 8-bit Quiz hint
 2

Hra má 14 levelů, v každém se hádá 30 až 50 obrázků, pro odemčení následujícího jich musíte uhodnout alespoň polovinu. A tady se dostáváme k mému hernímu neználkovství.

8-bit Quiz
 level 1

Takhle jsem hádal první level, zleva doprava: bez nápovědy, s první nápovšdou, s oběma nápovědami. Bez použití moderních vyhledávacích nástrojů jsem dal horko-těžko polovinu i s využitím všech hintů. Druhý level dopadl stejně a třetí jsem se zatím nezdolal. Holt je vidět, že jak jsem objevil programování, hraní pro mě skončilo. Normálním lidem asi nebude hra připadat tak těžká, takže jim ji vřele doporučuji.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. F6 (6. března 2018, 18:05)
Škoda, že si nás s Wotnauem nemůžeš v metru vyndat z kapsy :( Ale abych tě uklidnil, skončil jsem v lelevu 3, u většiny neZX her jsem musel hledat a dál už mě to nebaví, protože bych musel hledat skoro všechno. Hry na Atari skoro neznám a hry z konzolí typu NES a Sega neznám vůbec.

2. faraon (6. března 2018, 18:41)
The Dukes of Hazard? Hru neznám, seriál akorát z ukázek na YouTube, asi byl dost populární. A podobně bych to asi měl i se zbytkem těch her, tak to radši ani nebudu zkoušet :)

3. F6 (6. března 2018, 18:57)
[2] A já ji zase známl, jako malý jsem ji hrával. Seriál neznám a taky když je nápověda typu "Famous 80s TV series" tak mi toho moc nenapoví, neboť jsem v 80. letech sledoval Studio Kamarád a nikoli BBC :D

4. Tritol (11. března 2018, 22:29)
Já nedávno narazil na Circuit Scramble a ta by neměla chybět žádnému počítačovému nadšenci ;-)

https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://play.google.com/store/apps/details%3Fid%3Dcom.Suborbital.CircuitScramble%26referrer%3Dutm_source%253Dgoogle%2526utm_medium%253Dorganic%2526utm_term%253Dcircuit%2Bscrambler%26pcampaignid%3DAPPU_1_G5-lWtm4PKHi6ATm9K74Dw&ved=0ahUKEwiZssP4muXZAhUhMZoKHWa6C_8Q5YQBCD4wBQ&usg=AOvVaw1FALfu0K_jLcT31EVzpz0Q


TOPlist