Technomorous

Masivní přesun (codename: G5_šlus)

Sdílet: Twitter - Facebook

Poslední dva dny víří naším bytem všemi představitelnými i nepředstavitelnými způsoby data. Konečně jsem totiž začal uklízet disky v PowerMacu G5 a jejich obsah posílat na správná místa.

Nejdéle trval přesun šedesátigigabajtové iPhoto knihovny, v níž jsou všechny mé fotky od roku 2003 do loňského října. V té době jsem se tiše rozhodl, že evidentně stárnoucí G5 zkusím něčím nahradit a rezignoval jsem na zpracování vyfoceného materiálu, v domnění, že náhrada půjde rychle. Definitivní náhradu sice stále ještě nemám, ale v mobilu a mém aktuálním kompaktu čeká zhruba půl roku života v podobě několika tisíc JPEGů a nemá smysl to dále odkládat - to už bych nezpracoval nikdy. Do bílého MacBooku tak přibyl můj oblíbený iLife '09, knihovna byla úspěšně po několika hodinách zabalena/přesunuta/rozbalena a já poprvé od roku 2009 zbavil PowerMac G5 pozice hlavního fotoúložiště.

Teď vzduchem a drátem letí celý obsah iTunes, je toho asi 30 GB, pak přesunu vše ze složky Movies a nakonec přijdou na řadu dokumenty. Nemám sice úplně radost z toho, že už asi definitivně opouštím PowerPC pro každodenní používání, ale řekl bych, že jsem vydržel opravdu dlouho. Tak snad se vše podaří a data zůstanou v zachovalém stavu až do příštího přesunu, který přijde někdy počátkem léta - snad do něčeho úplně nového.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem člověk
Text komentáře


TOPlist