Technomorous

Pseudosynchronizace pseudocloudů

Sdílet: Twitter - Facebook

Žijeme v 21. století. Na konci století minulého se myslelo, že zhruba někdy touto dobou budeme všichni používat malé síťové klienty, které budou bootovat po síti pronajatý operační systém a vše podstatné budeme mít někdy v síti. Síť, síť, síť a zase síť. A ono to přesně tak dopadlo - když chci najít všechny své fotky za poslední půlrok, najdu je v Dropboxu.

Do Dropboxu mi posílá fotky mobil (každý, který jsem měl od roku 2011) i rodinný kompakt (Samsung WF350F) a jelikož mobily se střídají a karta v kompaktu pravidelně čistí, je historie právě jen a pouze v Dropboxu.

Jak z něj ale dostat fotky do iPhoto, když na Mac OS 10.6 už klient dávno nefunguje? Další buzzword 21. století je virtualizace. Virtualizuje se to, virtualizuje se ono a já si dneska virtualizoval dropboxovou synchronizaci: OS X 10.6, VirtualBox 4.3, Linux Mint 15 Xfce, Dropbox. Nasdílený home folder z OS X do Mintu přes virtuální síť, symlink do linuxového home folderu, klient synchronizuje do něj, aniž by to věděl. Funguje to.

Ale jistě nemusím vykládat, jakou mám z tohoto krkolomného plýtvání výpočetních prostředků radost.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře

1. Krtek (9. března 2018, 18:40)
Tohle je přesně to, čemu se snažim vyhnout. Moje data kdekoliv jinde, než na mym disku v mym kompu (na mym NASu). Už takhle trpim že mam kontakty a kalendář na Googlu. Člověk by neměl bejt závislej s čimkoliv na internetu. Do telefoů cpu fotky hezky ze svýho disku, jakmile něco nafotim, zase to zatřídim na svuj NAS. Smůla je, ž člověk je do spousty věcí tlačenej a je někdy větší pakárna to obejít než rezignovat a používat to :-(

TOPlist