Technomorous

Stále píšu jako prase

Sdílet: Twitter - Facebook

Pod vlivem nedávné gopherové diskuse o propiskách a plnících perech jsem si pořídit blok a gelovku, nosím tyto historizujcí popriety stále u sebe a cokoliv mě napadne si poznamenat, píšu do prvého prostřednictvím druhého namísto Palmu/mobilu/databanky.

A musím zcela objektivně přiznat: neumím psát, píšu jako prase, nedá se to číst. Svět plnicích per mi tak zůstane navždy uzavřen, tyhle čmáranice šílené opice na lysohlávkách můžu psát i očouzenou větví, na to nepotřebuju Parkera za tisícovku. Upřímně závidím všem, kteří jsou schopni krásného, úhledného, pravidelného a čitelného spojitého písma. Já se o něj pokoušel naposledy na základce a dodnes omdlévám, když otevřu libovolný vlastní starý sešit. Poté, co jsem přešel na hybrid mezi psacím a tiskacím jsem dosáhl alespoň toho, že jsem nebyl psaním smrtelně vyčerpán. Na vysoké jsem pak přešel na poznámkování do Psiona hned, jak to bylo možné.

Teď se tedy snažím přemoci zase a pravděpodobně naposledy. Nejdříve zkouším čistě nespojité psaní, jestli se mi někdy podaří napsat text alespoň tři dny po sobě pomocí stejně vypadajících znaků, pokusím se přejít na písmo spojité. A jestli to nevyjde, dám dohromady některého z desítky 68k-based Palmů a budu psát pomocí graffiti do něj. To mi kupodivu vždy šlo a šlo mi to lépe než psát text vlastní rukou (tak jako to měly Windows CE). Písmo, ty nejdůležitější vynáleze lidstva, dostáváš poslední šanci!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Marty (11. března 2018, 14:20)
To dáš. Dobré je vidět pak ten pozitivní efekt. Jeden náš obchoďák moji obsesi papírovými poznámkami vyzdvihuje na presale jednáních u potenciálních zákazníků (všechny to samozřejmě vždy pobaví). Nicméně ano, mám v kanclu pod stolem krabici, ve které mám bloky od začátku svého působení u mého zaměstnavatele. Jsou to linkované A4 bloky v kroužkové vazbě s logem firmy, ale s velmi kvalitním papírem, na které se perem skvěle píše. Poslední dobou to trochu zanedbávám a užívám nadměrně OneNote, ale i tak jsem po 10 letech u bloku číslo 24. :-D (jo a mám dokonce někde "index" se souhrnem, jaká období a významné projekty a školení jsou v jakém bloku)

2. nula (11. března 2018, 18:18)
To mi něco připomíná. Sice po sobě text obvykle přečtu, ale velmi nerad ho ukazuji někomu dalšímu. I když mám pocti, že pořád mi jde psaní tiskacích písmen na paoír trochu rychleji než graffiti na m68k Palmu (Graffiti 2 na novějších palmech mi dělá problémy).

No a plnicí pero ani tužku nejsem schopen užívat. Jedině propisku. :-(

3. Krtek (11. března 2018, 19:55)
U mně je jedno, čim a na co píšu. Rukou prostě píšu jako prase pořád. Naštěstí posledních 15 let je potřeba maximálně podpis (a to je taky někdy masakr když jde o podpisovej vzor atd). Teď když je dítko ve škole a občas je potřeba něco napsat psace (tiskace nás třeba nikdy psát neučili, jenom číst) tak... vzorem pro holku nikdy nebudu. Nikdy jsem nepsal (asi tyčkou ?) na žádný přístroje, jako palm, Používam akorát klávesnice.

4. Bubák (11. března 2018, 22:23)
Zapsat se do logbooku je pro kačera důležité ;-)
Předpokládám, že gelovku máš hlavně kvůli geocachinku, funguje i za mrazu a taky na mokrý papír.

5. F6 (12. března 2018, 14:56)
Mě se pod klávesnicí za čas nakupí papíry s poznámkami, a pak je mi to líto vyhodit, i když se v těch čmáranicích po čase vůbec nevyznám :)

6. Ryba (12. března 2018, 17:55)
Nevím, jestli je to jen můj dojem, nebo skutečnost, ale poté, co jsem začal používat Palm (Handspring) jsem začal i mnohem hůře psát. Denní využívání graffiti zhoršilo můj škrabopis. Už je to nějaký ten pátek, co jsem uložil palm k ledu, příležitostí k ručnímu psaní alespoň středně dlouhých textů moc není, tak není příležitost procvičovat ručně psaný projev.

7. swarm (13. března 2018, 18:22)
Já teda nikdy nebyl dobrý ani v psaní graffiti, ani v ručním psaní, takže můžu leda potvrdit, že neschopnost u jednoho ještě nedává šance na schopnost u druhého.

Sám mám s ručním psaním největší problém v tom, že je to tak 10x pomalejší, než když píšu na dobře navržené klávesnici klidně i mobilního zařízení (handheld, subnotebook), a ještě to vyžaduje, abych se díval na to, co píšu. Sice bych chtěl vypadat jako stylový týpek s bločkem, ale asi mi není souzeno.

TOPlist