Technomorous

Novobystřická procházka

Sdílet: Twitter - Facebook

Když teď každý víkend chodím po keškách, musel jsem se někam vydat i tento víkend, kdy jsem na návštěvě u rodičů. Tady na jihu nehrozí, že bych snad našel pětadvacet keší na deseti kilometrech a ještě u toho udělal nějaké PMR spojení. PMR jižně od Tábora nikdo nepoužívá, kešky tu mám vylovené už roky a nové vznikají jen zřídka.

Tento zřídkavý moment ale nastal, nebyl jsem tu totiž s výjimkou krátké zastávky před a po JHConu čtvrt roku a jedna keška tu mezitím na na mapě přibyla. Naplánoval jsem si tedy na sobotní odpoledne procházku přes kopeček nad městem až k ní a s sebou vzal Baofeng UV-200.

Na kopci jsem rychle ověřil, že spojení na PMR se tu opravdu nedočkám a alespoň proskenoval radioamatérské převaděče. Ke svému podivu jsem zaslechl jeden, který jsem tu ještě neslyšel. Nachází se v nedalekých Novohradských horách a soudě dle popisu se nachází na místě, které by asi stálo za to zkusit někdy zdolat s PMR v kapse.

Ve výsledku tedy stoprocentně úspěšný výlet - deset tisíc kroků, jedna nalezená geocache a plán na jihočeský portejbl, který třeba zlomí pověst této oblasti jako zóny PMR ticha.


Jméno
Web
E-Mail
Nejsem stroj
Text komentáře


TOPlist