Technomorous

Přehrávač ke kartě

Sdílet: Twitter - Facebook

Přišel jsem zajímavým způsobem k 32GB microSD kartě. Ležela prostě na chodníku i s redukcí na SD standardní velikosti, byla tmavá noc a v okruhu dvou set metrů nikdo nebyl. Kartu jsem načetl, zjistil, co na ní je, dohledal majitele, zkusil ho kontaktovat a nic se nestalo. Po zdvořilostním měsíci čekání jsem udělal image obsahu karty, odložil ho na dalších několik měsíců na diskové pole a kartu prohlásil za svoji.

Po naformátování jsem ji vrazil do Lumie, s tím že rozšířím interních osm gigabajtů a kromě podcastů začnu přístroj používat i na přehrávání hudby. Jenže ejhle - Lumia neumí mass storage, Mac zase bez doplňkového software neumí microsoftí protokololy či microsoftí implementace normálních protokolů a mně se to prostě nechce řešit.

Vracím se tak k úplně původní myšlence, objednat si nějaký z levných hifi playerů čínské výroby. Diskusní fóra audiofilů u některých nešetří chválou a vypadá to, že když odhlédneme od displejů horších kvalit či méně logického uživatelského prostředí, nemají přehrávače mezi padesáti a sto dolary co závidět značkovým zařízením s troj- a vícenásobnou cenou. Přehrávače mají celkem kvalitní, známé a prověřené DA převodníky, všude jsou osazeny normální kondeznátory, mechanické provedení příkladné, bateriová výdrž nad padesát hodin.

Jelikož AliExpress má mít v nejbližších hodinách výroční slevu, procházím fóra opravdu důkladně a snažím se vybrat něco, co bude mít nejméně nedostatků a nejvíce výhod. Pár tipů mám, mám už poznámkami histě popsané dva listy v poznámkovníku a bohdá, že i zítra něco objednám. Někam tu kartu přeci strčit musím - co kdyby se ozval majitel a já ji mezitím ztratil?


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. 520 (28. března 2018, 4:14)
Já bych to asi řešil naládováním té hudby z PC (notebooku) přes čtečku. Ten adresář, do kterýho si to háže hudbu, by tam snad měl být nějak vidět (jistě nevím, nezkoušel jsem, u svýho Windows Phone/hudebního přehrávače/běhacího trackeru sem se nikdy nedostal k tomu, tam nějakou kartu vůbec dát).

Taky jsem jednou našel microSDčku na nádraží, ale to byla jiná doba, měla jenom 2 GB. A jako hudba na tom byl Landa, tak jsem se rozhodl, že ji do ztrát a nálezů v Praze (kde asi není tak velká šance, že se o ni někdo přihlásí), dávat nebudu :)

2. w359 (28. března 2018, 14:20)
Čaká ma podobný nákup - môj milovaný Sansa Clip Plus sa odporúčal, nepomohla ani inštalácia Rockboxu.

Malé odporúčanie - vyhol by som sa dotykovému ovládaniu. Mal som v zálohe Sansa Fuze, ale nie je to použiteľné. Logicky to nie je možné ovládať priamo vo vrecku, čo značne predlžuje manipulačný čas. A konkrétne Fuze má s dotykovou plochou značné problémy, je nepresná a / alebo laguje.

3. Logout (28. března 2018, 15:33)
[2] Vzhledem k tomu, že ani openspace ani MHD není zrovna koncertní prostředí, čtu hlavně recenze přehrávačů mezi 45 a 65 USD a musím říct, že pokrok je za roky, co to nesleduju, značný. Aktuálně mám užší výběr na dvou kusech (mezi kterými jsem vlastně váhal už před cca půl rokem): Nintaus X10 a Mrobo C5 V2. Zvukově jsou dle všeho velmi dobré (zvlášť s přihlédnutím k ceně), formátů umí přehršle a výdrž u obou 50+ hodin. Záludnosti jsou jen v typicky čínském UI - X10 neumí řadit složky dle abecedy, C5 V2 má chybu ve firmware kvůli niž nelze za chodu tvořit playlisty. Provedení u obou dobré, dotykový není ani jeden.

4. Nox (28. března 2018, 16:13)
[3] Hezka masinky. Pri cteni tech chyb firmware si vzdycky rikam, proc u takovychto stroju vyrobce proste neuvolni software, on uz by to nekdo sikovny opravil. A pochybuju, ze zrovna nekdo takovy se boji o znacku.


TOPlist