Technomorous

Opravdové od Tritola (5)

Sdílet: Twitter - Facebook

Jedeme dál, byla toho tenkrát plná Beruše, ještě je co probírat.

Didaktik Gama, černý

Gama byl můj vůbec první počítač. Měl jsem model 1989 z roku 1990 - je trochu jinak šedivý než ostatní šedivé Gamy a kupodivu vůbec nežloutne. Po letech se mi dostal zpět do vlastnictví, nicméně je někde u rodičů na půdě v krabici, majitel který ho měl po mně ho totiž používal takovým způsobem, že některé klávesy pak musel přilepit plastelínou či žvýkačkou, aby držely na klávesnici. Říkal jsem si, že si nebudu kazit nostalgii, kdy to byl ten nejlepší počítač na světě a jednou, až fakt nebudu mít co na práci, transplantuju mu klaviaturu z jiné světlé (avšak kompletně zežloutlé) Gamy, kterou jsem mezitím sehnal, a která odmítá fungovat, připojí-li se jí cokoliv na sběrnici.

Gama od Tritola je (jak zjevno) úplně černá a předpokládám, že stejně jako ostatní jeho technika je v bezchybnatém stavu. Příjemným bönusem jistě je plošňák Gama 192, který jsem uvnitř krabice našel nepoužitý v obálce. Asi ho nikdy neosadím a nikdo jiný také ne, leč kdyby někdy bylo zapotřebí prohnat ho skenerem, víte, komu napsat.

Ještě jednou: Tritole, díky!


Jméno
Web
E-Mail
Jsem člověk
Text komentáře

1. Noby (8. dubna 2018, 22:39)
Gama 192 je k dispozici v elektronické podobě. Zaxon už to kopíroval ve velkém.

2. dex (9. dubna 2018, 10:11)
Bílý zdroj?
Vidím prvně.
A má dost zvláštní tvar.
A vypadá, že je originál (viz nápis Didaktik Skalica).
Vzácnost?
Jinak jsem u černých viděl černý.

3. Tritol (9. dubna 2018, 10:18)
[2] původní černý zdroj se uvařil když jsem pařil ;-). Když byla Gama v servisu po několikáté, vrátili ji se zdrojem z Didaktiku M. Do původní plastové krabice se nevejde, tak je tam vzhůru nohama (je zkosený).

4. Macek333 (10. dubna 2018, 11:19)
Když vidím ten layout, ještě že jsem začínal na plusku :-)


TOPlist