Technomorous

Záložní mobil

Sdílet: Twitter - Facebook

Po jisté příhodě z podzimu loňského roku, kdy jsem kvůli kombinaci skvěle čepované Stelly Artois, celodenní únavy a vybitého mobilu během pěkné měsíční noci přišel o boty, jsem se rozhodl, že si pořídím záložní mobil, který budu denně nosit v brašně pro krizové situace.

Plonková SIMka mobil.cz, která se po loňském zrušení jediného českého internetu opravdu zdarma stala nepotřebným kusem plastu, má bez pravidelného používání životnost půl roku. Pak se z ní už volat nedá, i když třeba placená data stále téct umí a hovory přijímat jdou. Na záložní telefon to ale stačí. Nějaký obyčejný telefon, když se nabije a vypne, by klidně mohl úplně stejný půlrok přežít, než jej bude zapotřebí zase zapnout a znovu nabít.

To je jasný plán a už už jsem ho chtěl realizovat nákupem ultralevného kreditkově tvarovaného telefonu čínské provenience, když tu jsem se potkal s panem Kocourem, který si na blešáku právě za pár korun koupil jeden z úplně prvních v ČR prodávaných modelů BlackBerry. I vzpomněl jsem si, že někde v zahradní boudě mám bezpečně uloženou krabici, v níž i po dvou letech stále leží moje stará bébéčka. Ležela.

Konvolut mobilních terminálů
 BlackBerry značně dubiozního stavu

To úplně vlevo je na fotce jen pro ilustraci, to je můj telefon na kopce, nicméně tři sousední skutečně několik let mrzly či se pařily v nepříliš ideálních podmínkách a kupodivu jim to vůbec nic zásadního neudělalo. Jen nejnovější z nich - BB9790 - který kdysi ve firmě společně s kusem vylomeného krytu po pádu ztratil i schopnost dotykového ovládání, najednou zas dotykuje, byť ne na celém displeji - cca 5mm úplně vlevo je dotykově mrtvých, jsou hned vedle té díry.

Teď mě čeká zjištění, který z té trojice je nejstabilnější, jeho baterie nejvíce živá a renovace bude nejlevnější - a mám záložní telefon. Kdyby se mi podařilo vyměnit celý housing na zmiňovaném BB9790, bylo by to vůbec nejlepší - je nejmenší, nejrobustnější a umí WiFi hotspot - jsou nouzové situace, kdy by se to jistě využilo. Úplně prvním krokem ale bude nákup nové brašny, do té současné už se nevejde ani propiska. Pak uvidíme...


Jméno
Web
E-Mail
Jsem stroj
Text komentáře

1. Nox (10. dubna 2018, 19:58)
Chlape po tobe bych chtel jednou dedit. Jinak jsi si jist tim cislem BB9760? Nejak nejsme schopen vyhledat jeho parametry.

2. Logout (10. dubna 2018, 20:12)
[1] Ach! Chyba! A opakovaná BB9790. V článku dodatečně opravím...


TOPlist